Vysoké školy, já se hlásím

Jelikož jsem studentem posledního ročníku střední školy (konkrétně SPŠ SE – Střední Průmyslové Školy Strojní a Elektrotechnické v Českých Budějovicích), tak jsem stál před rozhodnutím, co dál. Jak s vtipem říkám, nechci na vysokou, ale do Prahy. 🙂 Jedná se samozřejmě o vtip, nějaký ten titul u jména bych rád měl…

Podal jsem pouze tři přihlášky a to sem:

Jak jsem řekl, Praha je u mě priorita. Stejně tak jsem ještě loni viděl STM (Softwarové technologie a management) jako jasnou volbu. Dnes už to tak jasně nevidím. Zvláště díky tomu, že na EaI (Elektrotechnika a Informatika) bych měl být přijat bez zkoušek díky výbornému prospěchu z fyziky.

Jelikož se do přihlášek má psát i obor, tak jsem ho tam vyplnil. Ikdyž u ČVUTu je to jedno, neboť tam se na obory dělí až po prváku. Takže na ČVUTu jsem zvolil tyto obory:

  • EaI – Výpočetní technika
  • STM – Softwarové inženýrství

Ptáte se, proč furt nepíši nic o Liberci? Je to proto, že se nedomnívám, že tam skončím. Napsal jsem ho jako "záchranu", neboť bych měl být přijat bez zkoušek díky prospěchu z matematiky a počítačů. Volba oboru byla docela oříškem. Nakonec jsem zvolil fakultu s opravdu dlouhým názvem – Fakulta mechatroniky a mezioborových inženýrských studií. Rozhodování mezi jednotlivými obory pak usnadila charakteristika předmětu a hlavně studijní plán.

A jak všechno dopadne? Uvidíme… Já jen očekávám dva dopisy, kde budu informován o přijetí 🙂 . A z přijímaček na STMko si opravdu hlavu nedělám, to se spíše bojím maturity…

1 komentář u „Vysoké školy, já se hlásím

  1. fremy

    ČVUT jsem vyloučil po návštěvě DOD. Ze školy mám už elektroniky dost, avšak podle zájmů se rozhodovat nemůžu, jelikož nejsem natolik nadšen do ničeho. Snad to nějak vyjde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *