Videoklip z maturitního plesu

O tom, že náš maturitní ples proběhl 23.1.2008, jsem zde již psal. Bohužel jsem v té době neměl k dispozici profesionální fotografie a video. Dnes je již mám a tak se alespoň o video podělím.

O fotografie se postaral Jiří Tvaroh, o video zase Petr Baštář. Pokud potřebujete udělat záznam z nějaké akce, nejlépe v okolí Českých Budějovic, pak vám tuto dvojici (či jedince) mohu jen doporučit. Výsledek jejich práce ja velmi kvalitní a jsem rád, že jsme jim svěřili vytvořit záznam z našeho maturitního plesu. Mám pěkné vzpomínky v hlavě a kvalitní záznam na DVD!

Původně jsem chtěl videoklip z maturáku umístit na YouTube, ale kvůli problémům jsem ho raději smazal, ale o tom až později. Video jsem umístil na Stream, který nemá tak brutální skenování obsahu jako YouTube. Pokud vám streaming nevyhovuje, Tonda nabídl video ke stažení.

Pokud se vám přehrávání na této stránce nedaří, můžete přistoupit přímo na video: ZDE

Na videu mě můžete vidět hned několikrát. Například na začátku společně s Kesym, kdy jsme chystali projekci. Na šerpování jsem šel jako desátý. A když bude sledovat pozorně, uvidíte mě vícekrát 🙂 .

Ještě zde zveřejním program plesu, abyste věděli, co na videu sledujete:

 • 19:00  – začátek plesu
 • 19:15   – předtančení
 • 19:30   – nástup + šerpování + proslov
 • 20:30   – kapela – tanec s rodiči a kantory
 • 21:00  – XiXao’s Drums
 • 21:15  – volná zábava – kapela – prodej tomboly
 • 21:45  – Break Beat
 • 22:00  – Biketrial show Bigi
 • 22:15  – volná zábava – kapela – výdej tomboly
 • 23:00  – barmanská show
 • 23:15  – slosování o hlavní ceny tomboly
 • 23:30  – volná zábava – kapela
 • 00:00  – půlnoční překvapení
 • 00:05  – diskotéka

A teď se vraťme k problému, který jsem měl na YouTube. Uploadnul jsem tam video a vše vypadalo v pořádku – zobrazila se hláška o úspěšném uploadu a embed kód. Celý natěšený jsem začal psát tento příspěvek, ale nedalo mi to a video jsem chtěl znovu vidět, konkrétně z YouTube. Šel jsem do svých videí a viděl jsem toto:

poruseni autorskych prav na youtube

Jak můžete vidět, u videoklipu se objevila hláška Matched third party content a tlačítko s tučným nápisem Copyright Info. Když jsem to rozklikl, tak jsem se dozvěděl více:

poruseni autorskych prav na youtube

Problémem byla autorská práva k muzice, která byla na pozadí použita. Začal jsem se pídit po tom, jak to Velký Bratr (Google) zjišťuje. Nevěřím tomu, že by koukali na každé video. To by prostě nemohli stihnout. Při svém pátrání jsem narazil na zajímavý článek – Jak zachází YouTube s chráněným obsahem. V článku se hovoří o takzvaném rozpoznávání pomocí „otisku zvuku“. O tom si něco málo můžete přečíst na anglické wikipedii. Je to určitě zajímavá technologie. Vyzkoušet si rozpoznávání písní můžete i sami pomocí aplikace, kterou nabízí last.fm – více zde (sám jsem ještě nestihl vyzkoušet, tak můžete dát echo, jak to funguje).

3 komentáře u „Videoklip z maturitního plesu

 1. Tonda

  Hmm, zajímavý, co se týče toho rozpoznávání chráněnýho obsahu. Ale podle toho co se tam píše, jsi to tam mohl klidně nechat. I když já se snažim lidi směrovat spíš na Stream než YouTube, už jen proto, že je to česká služba. Donedávna taky proto, že Stream nebyl tak vytíženej, ale dneska jsem zkusil kouknout na tenhle náš sestřih a byl to porod.

  BTW: Doufám, že 720×480 je širokoúhlý. 🙂

 2. Scotty

  2Tonda: Ano je širokoúhlý. A já neprefuruji ani jeden YouTube je Googlu, Stream zase Seznamu… A ani jednu společnost nemusím… Ale musím říct, že upload na stream vypadá líp – ukazuje procenta a zbývající čas…

 3. fremy

  Určitě sis maturák užil, dle programu jste měli pořád našlapáno. Naše téma cirkus se taky moc povedlo, jsou jen pozitivní ohlasy a after-party byla super.

  Přeji úspěch u maturity. A úspěšný start na VŠ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *