SMS zdarma od Vodafone a jejich odborníci

Vodafone

Není to tak dlouho, co Vodafone v České republice představil celkem revoluční službu Student SMS Grátis. Ta umožňuje studentům (respektive osobám, co čestně prohlásí, že studentem jsou) odeslat denně 300 SMS zdarma do všech mobilních sítí v ČR. Za to ale musí shlédnout reklamu, která odesílání SMS doprovází. Tím je zřejmé, že SMSky nelze posílat klasickým způsobem. Vodafone si pro nás připravil dvě varianty:

 1. pomocí portálu Vodafone LIVE!
 2. pomocí JAVA aplikace

JAVA aplikace je určena jen pro pár vyvolených. Musejí totiž vlastnit jeden z podporovaných telefonů. Pokud nemáte telefon ze seznamu, s touto aplikací máte smůlu, neboť aplikaci můžete stáhnout pouze rovnou do telefonu a ten je před stažením rovnou zkontrolován, zda je vhodný. Osobně bych si však již nikdy nový a hloupý telefon nikdy nekoupil, takže varianta s JAVA aplikací pro mě není.

win-mobile2Jsem ŠŤASTNÝM majitelem  telefonu s Windows Mobile 6 (v edici standart, čili přístroj bez dotykového displeje). Konkrétně mám telefon HP iPAQ 514 Voice Messenger. O SMS jsem měl samozřejmě zájem. Jelikož se mi nedařilo rozchodit Vodafone LIVE na svém telefonu, tak jsem chtěl zkusit nějak sehnat aplikaci od Vodafone, neboť ta má tu výhodu, že lze listovat v kontaktech v telefonu. To se bohužel nepodařilo a tak jsem situaci kolem této služby nechal plavat a (zatím stále marně) čekal, že Vodafone vydá aplikaci pro Windows Mobile zařízení.

Zhruba před dvěmi týdny jsem byl v prodejně Vodafonu v IGY centru (České Budějovice) poprvé a zažádal o aktivaci této služby. Strávil jsem tam asi 15 minut a nic nového mi to nedalo, vše jsem měl nastudováno z internetu. Pán, který mi službu aktivoval, mi řekl, že mi za chvíli přijde SMS s tím, že služba byla aktivována a s odkazem na stažení JAVA aplikace. Tento pán byl sám zvědavý, zda se mi to podaří rozchodit, neboť sám byl majitelem telefonu s Windows Mobile (nicméně můj přístroj ani neznal). Jaké ozčarování na mě čekalo, když mi přišla tato SMS:

sms1 

Přišlo mi hodně divné, že místo aktivace jedné služby mi byla zrušena služba jiná, která navíc ale nebyla ani aktivní. Když jsem se vypravil do prodejny jiný den, ten samý pán už tam nebyl a tak si mě měla možnost užít nějaká paní. Ta mi řekla, že služba je aktivní a že mi ji aktivoval její kolega. Dále sem jí musel představit svůj telefon, neboť nic takového zřejmě ještě neviděla. To mi přišlo dost divné, zvlášť když Vodafone prodává HTC S710 (Vox)… S tímto telefonem jsem ten svůj nakonec srovnával, aby se alespoň trochu chytala…

Nicméně ani po ujištění, že je služba aktivní jsem neměl vyhráno. Vodafone LIVE! jsem nemohl zobrazit, neboť adresy, které jsem nalezl, nebo se k nim nějak dostal, prostě nefungovaly. Ve Vodafonu mi nebyli schopni poradit. Využil jsem proto služeb druhého nejpoužívanějšího vyhledávače v ČR (Google) a zjistil, že Vodafone LIVE! lze zobrazit na adrese wsp://live.vodafone.com. Samou radostí jsem se na stránku hned podíval… Nicméně to, co mě opět čekalo nebylo pěkné. Nejenom, že portál vypadal naprosto odlišně, než na jiných telefonech:

live

Ale také chyběl odkaz pro odeslání SMS zdarma, který se běžně nachází pod zpravodajskou sekcí. Proto jsem včera byl navštívit Vodafone potřetí. Pro jistotu jsem zvolil prodejnu na náměstí Přemysla Otakara II. Pán mi ujišťoval, že není možné na mém stroji službu používat. Tak jsem ho poučil (nejen co se služeb Vodafonu týče, ale také ohledně telefonu. Nejprve mi urazil tím, že řekl, že můj telefon má SYMBIAN!). Poté jsem mu vysvětlil, že když dokážu zobrazit Vodafone LIVE!, tak bych měl mít i možnost odsud poslat smsku… Nakonec, po dlouhé chvíli bádání (z jeho strany), se podíval do počítače a zjistil, že službu nemám aktivovanou! Aktivaci provedl a SMSky mohu posílat.

Tady se vyplatí podotknout, že vzhledem k tomu, že se stránky nezobrazí korektně, tak se ani nezobrazí reklama. Nad tím by se měli zamyslet především u Vodafonu, neboť je to jejich chyba a ostuda. Nadnárodní společnost, jeden z největších operátorů na světě a jeho stránky se nezobrazí korektně.

Na tomto posledním obrázku jen ukáži, jak údajná reklama vypadá v mém podání:

pc_capture2

7 komentářů u „SMS zdarma od Vodafone a jejich odborníci

 1. Pingback: Weblog Tomáše Kápla » Archiv » Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

 2. Pingback: Weblog Tomáše Kápla » Archiv » Byl jsem první na Seznamu

 3. David Nejedlý

  Ahoj,

  prosím Tě nemohl bys mi na mail poslat nastavení připojení k wapu, kde funguje Vodafone live? Protože já se připojím na internet a ne k Vodafone live, taky mi ve Vodafonu nebyli schopni poradit.

  Díky moc

  David Nejedlý

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *