Slepota narůstá

Tak letos začínám cestou po doktorech a placením nových poplatků. Od začátku roku jsem už musel zaplatit 150 Kč za vyšetření a 60 Kč za recepty. Celkem 210 korun za 16 dní. To je více, než kolik utratím za běžné dva týdny v hospodách 🙂 .

Ve středu jsem byl navštívit mou oční doktorku. Jednalo se o kontrolu po půl roce, na kterou jsem byl objednán 4 měsíce dopředu. Ostatně k zubařce i oční je pomalu nejlepší se objednat rovnou při kontrole, neboť běžně mají volný termín až po 3 nebo 4 měsících.

Už když jsem do ordinace šel, tak jsem tušil, že současná půl dioptrie není nejvhodnější. To se potvrdilo při prvním testu čtení. Chyb jako máku znamenalo testování s více dioptriemi. Nakonec se hodnota zastavila na 0,75 dioptrie na každé oko. To vše jsem absoloval se sestřičkou. Poté mi odeslala do vedlejšího test roomu k doktorce. Ta používala několik světýlek a specializovaných přístrojů. Poté vše zapsala do počítače a vytiskla mi papír pro optiku, podle kterého vyrobí nová skla (plasty) do brýlí.

Ihned jsem zamířil do optiky, ve které jsem brýle pořídil. Požádal jsem o výměnu sklíček podle papíru od doktorky. Pán mi nejprve řekl, že to bude stát zhruba 560Kč. Já ale měl více požadavků. Už když jsem si brýle pořizoval, tak mi paní nabízela sklíčka s antireflexem. Vzhledem k tomu, že jsem brýle dříve nenosil, tak jsem odmítl platit za skla, která se na první pohled zdají jen průhlednější. Dnes již antireflex chci. (Pokud nevíte, o co jde, můžete si přečíst například tento článek) Antireflex chci zejména kvůli řízení auta – světelné odrazy jsou opravdu velmi nepříjemné a rušivé. Uvidíme, jak se antireflex osvědčí v praxi. Cenový rozdíl není až tak výrazný – tato skla budou stát přibližně 880 Kč, což je zhruba o 320 Kč více. Ale pokud to výrazně pomůže, tak nebudu této investice litovat.

4 komentáře u „Slepota narůstá

  1. Scotty

    2mikke: Tak to opravdu nevím! Ale na barvu se mi neptali… Nevíš, jaký je mezi nimi rozdíl? Samozřejmě kromě barvy…

  2. Scotty

    Nn, čočky jsem ještě neměl. Zatím jsem používal brýle jen chvilkově, na tabuli, v kině, divadle a při řízení. Teď je asi budu nosit i normálně a časem zkusím asi i ty čočky…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *