Rihanna byla opět v Praze

Rihanna Sice Rihanna byla v Praze už potřetí, ale zároveň zde pořádala teprve svůj první koncert v Čechách. Dvakrát předtím zde točila jen videoklipy pro písně Shut up and drive a Don’t stop the music. To je na videoklipech i poznat. U písně Shut up and drive přijede Rihanna ve Ferrari s českou SPZkou, u Don’t stop the music jsou zase vidět české výrobky a cenovky v obchodě, přes který Rihanna prochází.

Koncert se odehrával v pražské aráně HC Sparty Prahy, dříve známou pod jménem T-Mobile aréna. Do Prahy jsem se vypravil já, spolužák Radim a jeho sestra Lucka.

Cesta vlakem z Českých Budějovic nebyla ideální. České dráhy nezklamaly a kvůli neočekávané výluce kousek před Prahou jsme nabrali zhruba hodinové zpoždění. po příjezdu do Prahy jsme pospíchali na metro a přejeli do Holešovic.

Ačkoliv začátek koncertu byl naplánován na 19 hodin, tak do té doby se nikdo nedostal do arény. Všech (odhadem) 15 000 lidí stálo natlačeno před vchody. Po sedmé hodině se vchody otevřely a lidi pomalu začali proudit do arény.

Od té doby již na pódiu hrála DJane Sarah. Nic moc výkon, navíc hrála hlavně písničky Rihanny. K mixování používala Apple Mac Book Pro. Po jejím vystoupení přišla naše naděje v evropské pěvecké soutěži Eurovision – Tereza Kerndlová. Zazpívala 4 písničky a po celých 18 minutách pódium opustila, aby se usadila mezi diváky na tribuně.

Pak se dlouho dobu nedělo v podstatě nic. Jen z reproduktorů se ozývaly písničky současné pop music, především však hrála tvorba samotné Rihanny. Občas se na pódiu objevil některý z kytaristů, kteří ještě potřebovali doladit nástroje.

Rihanna se dostavila přesně ve 21 hodin. Její nástup (a v podstatě celý koncert) byl stejný jako ten v kanadském Montrealu, který koluje po českém internetu. Pokud jste neviděli, tak vězte, že nad pódiem byla zavěšena obří opona. Rihanna stála za ní a světlo ze zadního konce pódia jí osvětlovalo a vytvořilo tak na plátně stínohru. Poté opona spadla a Rihanna to rozbalila.

Video jsem pořídil svým telefonem a je to na něm znát. Jedná se o píseň Don’t stop the music, což je však poznat až někdy po druhé minutě videa. Na YouTube jsou však mnohem kvalitnější videa z pražského koncertu – třeba zde.

Je zbytečné zde koncert více popisovat, na iDnesu to je popsané dobře. Případně si můžete přečíst Review u koncertu na last.fm.

Koncert jsem si parádně užil. Snad jen jedinou negativní věcí bylo, že se Rihanna ostřihala na krátko :(, ale nechala si dlouhou ofinu, se kterou házela jak rockerka :).

Všechny mé fotografie z koncertu naleznete ZDE, videa sdílet nebudu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *