Prázdniny začínají

Tak a je to tady. Konečně přestávám pracovat a začínám si užívat prázdnin. Tedy užívat… Moc času na flákání v kalendáři nemám a navíc mi již 29.9. začíná škola. Svoje nejdelší prázdniny v životě (4 měsíce) jsem obětoval zcela dobrovolně práci a vydělávání na notebooka. A rozhodně nelituji. Jen si vzpomeňte, co jste o prázdninách dělali vy. Kolik dní jste proflákali a „neměli do čeho píchnout“? Několik jich asi bylo, že? Já jsem takový problém neměl. Celé své prázdniny jsem něco dělal a v kalendáři moc místa na flákání nezbylo.

Jak sami můžete vidět, můj denní chléb byl docela monotónní. Přesto každý den byl jiný a v práci mě to občas i bavilo. Rozhodně jsem ale rád za zkušenosti, které jsem během prázdnin nasbíral. Přeci jen jsem pracoval ve třech různých podnicích (PPL, Madeta, Datart) a ani jedna firma není malá.

Za prázdniny jsem vydělal zhruba 30 000Kč (čistého), což je velmi pěkné číslo. Může za to především srpen, kdy jsem byl v práci pečený vařený. Konkrétně jsem tam byl 23 dní a z toho 22 dní jsem měl dvanácti hodinové směny. Díky tomu jsem se stal v českobudějovickém Datartu legendou a určitě na mě budou ještě dlouho vzpomínat. Pokud vás zajímá výše mých příjmů detailněji, tak si můžete prostudovat tuto tabulku.

Je smutné, že mi prázdniny začínají a zároveň už skoro končí. Ale já si rád plním své „sny“ a jsem pro ně schopen i spoustu věcí obětovat. Nyní jsem obětoval 3,5 měsíce volna proto, abych se mohl mnohem déle těšit se svým notebookem. A přeci jen si člověk mnohem více váží věcí, na které si musel vydělat sám, než věcí, na které peníze dostal. Už je téměř jisté, že můj notebook (tablet) bude HP ze série tx2000. Původně vyhlídnutý model tx2500 to asi nebude. Jeho „nástupce“ bude v podstatě to samé. Jen to nebude založeno na platformě AMD Puma a tak bude mít grafickou kartu nVidia GeForce GO 6150. Bohužel se do 12″ notebooků a tabletů dedikované grafické karty nedávají…

11 komentářů u „Prázdniny začínají

 1. AlenKa

  Tak to teda gratuluju, i k tvému přístupu 🙂 Ostatně své 4 měsíce jsem strávila podobně jen s tím rozdílem, že já teď do konce prázdnin budu v pracovním tempu pokračovat, abych mohla přes školu polevit (jinak to nepůjde). Tak čau třeba někdy na FELu 🙂 Minimálně podle notebooku tě třeba poznám 😀

 2. Diagon Swarm

  Já jsem šel 4 dny po maturitě pracovat jako dělník. Notebook už jsem měl, tak jsem šel vydělávat na auto :).

  Jo a podle tohodle tabletu nevim – ač se u nás neprodává jinak než nějakými nepříliš věrohodnými kanály a oficiální servis HP v tom u nás nevymění ani RAMky, tak jsem ho na FELu viděl už několikrát.

 3. AlenKa

  jojo co jsem se divala posleze na fotku tak jsem ho taky poznala :-). Vetsinou si ho teda asi lidi vozi z ameriky, protoze v CZ obchodech jsem ho taky nevyguglila 🙂

 4. Scotty

  AlenKa: I v CZ obchodech se dá sehnat. Až ho budu mít objednaný nebo pokud se rozhodnu pro něco jiného, tak zde link zveřejním… Případně mikroblogaři už link znají 🙂

 5. Tonda

  Scotty: A jdou vypnout ty všudepřítomný svítíčka? Mě na sestry notebooku ruší i ty LEDky co hlásí zaplou WiFi apod. a ty jsou pod klávesnicí. Takhle na monitoru to je dost šílený.

 6. glumet

  Člověče, také jsem po maturitě začal vydělávat na notebook :). Celkem měsíc a půl v panelárně a betonárně jako dělník… nejhorší je, když jednou za čas něco malého zvrtáš a ti chlapíci, co mají sotva základku, na tebe koukají jak na toho nejposlednějšího idiota. Ale pár se jich tak chovalo celou dobu, s těma jsem se nebavil. Četl jsem, že jdeš na FEL – jedna ze škol, kam jsem se dostal (na STM), ale nakonec jdu na aplikovanou informatiku na VŠE :). Bál jsem se, že po dvou letech na ČVUT by mě vyrazili za nějakou algebru nebo podobný paskvil a musel bych začínat nanovo… tak přeji hodně štěstí při studiu.

 7. Petr

  Tak teď hlavně, abys byl s notebookem maximálně spokojený 🙂 Faktem je, že tvoje odhodlání ti můžou mnozí závidět – vydržet v takovém pracovním nasazení v období, kdy mají jiní prázdniny – to chce mít vůli 🙂

 8. AZOR

  Já myslim, že je to naprostá kravina 🙂 Jsem student ČVUT-FELu (zatim Bc. dálkově hotovo a dodělávám Ing dálkově) a myslim si, že je naprostá blbost chodit na brigády a vydělal jsem si brigádou za celej svuj život asi jen pár litrů a duvod je celkem jasnej. Život je krátkej a NEMÁ CENU dělat nějaké trapné brigády, který seberou většinu života a počet peněz je 1/3-1/4 co dostaneš v normální práci. A tedy a proto jsem nikdy nebrigádoval a ted dělám školu při práci. Tedy uvedených 30k čis. je pak za měsíc a né za dva. A místo 12hodinové práce mam 8hod. práce i s jídlem a ty 4 hodiy zbývaj na učení do školy :o) ….

  Dokážu to pochopit a jsi machr, ale za sebe jsem odpůrcem brigád, pokud mam na víc a ty určitě máš .. tak je nesmysl dřít někde za menší zisk, to je lepší si užívat život.

  Protože takto užívaný život má menší náklady než pak dovolená v práci :o)

 9. AZOR

  Jinak obor STM je jednoduchej (neberte si to osobne, ale z mého pohledu, jako nástupce v roce 2004) a neužijtete si tam ty pičoviny co jsme měli my. A tedy bych se rozhodně vyražení nebál ve vyšších semestrech na nějakou kravinu jako je algebra. My jsme píčoviny měli jen do druhého semestru. Od druhého už to byl celkem ok, kdo dal bez zráty kytičky první dva semestry byl na 95% ok. 5% Pak vyházeli dohromady s Ach. Poč. Systému, Diskrétní Matika a Teo. Informatika a to bylo snad vše .. ještě hnusný byly Ope. Systémy (předmět ok, ale zkouška nepřímená…)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *