Povánoční upgrade počítače

RAM Ježíšek nepřinesl nejočekávanější dárek. Nejvíce jsem si přál novou paměť RAM. Do této chvíle jsem měl dva 512 MB moduly v dual channelu. Je to sice naprosto vyhovující hodnota pro používání Vist, ale pokud už chci pracovat ve virtuálním počítači, tak je to strašně málo. A já pod virtuálním počítačem musím vytvářet projekt na praktickou maturitní zkoušku.

RAM_pred_upgrade

před upgradem

Proto jsem se rozhodl, že za hotovost, kterou také Ježíšek přinesl, pořídím RAM další. Bohužel do své desky nemohu koupit DDRII paměťové moduly, které jsou dnes doslova za pakatel. Investice do klasické DDR už je poněkud nákladnější investice…

RAM_po_upgrade

po upgradu

Po přidání paměti je sice cítit výrazné zrychlení celého systému i v aplikacích, ale přineslo to i dvě nepříjemné věci. V indexu uživatelských zkušeností se systémem Windows klesla paměti RAM ze 4,5 na 4,1; což je moje celkové skóre (této hodnoty dosáhl i procesor). Za tento pokles si myslím může nejenom horší časování nové paměti, ale hlavně zrušení DUAL channelu… Další, a to už pro mě důležitější věcí je to, že musím znovu aktivovat své Windows. Znovuaktivace přes internet se nezdařila a tak musím aktivovat přes telefon. Nikdy jsem to nedělal, ale doufám, že to bude bez problému. Navíc na to vše jsou jen tři dny.

vykon

Takže moje současná sestava vypadá takto:

2 komentáře u „Povánoční upgrade počítače

  1. Scotty

    2roman: 250 mi málo nepřipadá. Pravda, když chci pracovat s videem, tak musím udělat na disku spoustu místa, ale jinak problém není. Ohledně k velikosti disku mám jednu teorii, která se mi potvrdila: Čím větší disk člověk má, tím ménně místa na něm je. Znám lidi, co dnes WinXP provozují na 8 GB disku a stejně mají přes 2GB místa… Také znám osoby, co mají v PC 3 disky o kapacitě blížící se 1 TB a stejně pořád něco mažou… Záleží hodně na tom, co člověk na PC dělá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *