Michael Flatley’s Lord of the Dance

Včera jsem společně s mamkou navštívil vystoupení irské taneční a folkové skupiny zvané Lord of the Dance. Vystoupení se odehrávalo v jihočeské hokejové svatyni, v Budvar aréně. Ledová plocha byla zakryta, kostka odsunuta na okraj haly a mantinely rozebrané. Chudáci ledaři moc šťastní být asi nemohli, neboť hala byla vytopena na necelých 26 stupňů celsia, aby nám tanečníci nezmrzli.

Michael Flatley's Lord of the Dance

Jak z fotky můžete odhadnout, tak bylo pravděpodobně vyprodáno. Kapacita na hokejová utkání je 6421, zde bych si tipnul, že bylo tak 3500 lidí. Cena za lístek na naše místo (mimochodem nejlevnější) byla 950 Kč za osobu. Nic levného. Nicméně show světového významu nebývá v Českých Budějovicích každý den.

Michael Flatley's Lord of the Dance

Podle oficiálních stránek po světě v současné době putují dvě vystoupení najednou. Troupe1, které jsem viděl já, cestuje po Evropě, Troupe2 zase křižuje spojenými státy. Pódium a technické vybavení patří ke špičce. Takové množství automatových hlav na jednom místě jsem nikde jinde neviděl. Reprobeden byla zhruba čtvrtina než je běžné na koncertech Kabátů. Jenže Kabáti vystupují pod otevřeným nebem, zatímco toto představení bylo v uzavřené aréně. Na pokraji pódia, zhruba dva metry vysokého, byla světla, která se při přiblížení některého tanečníka rozblikala v daném místě a upozorňovala ho tak na nebezpečný okraj. V Českých Budějovicích vystupovalo 25 lidí. Celý tým měl kolem Budvar Arény 6 kamiónů a několik autobusů – vše s britskými poznávacími značkami.

Co se týče samotného představení, tak snad každý zná alespoň hlavní melodii, kterou můžete vidět i na tomto videu:

Pro mě osobně bylo představení velkým kulturním zážitkem. Zklamán jsem však byl zvukem stepování ozývajícím se z reproduktorů. Vypadalo to, jako když se zpěvák pokouší "zpívat" s playbackem. Zvuk stepování byl určitě zajímavý, ale ne vždy se do něj tanečník trefil.

Tanečníci opravdu umí manipulovat s publikem. Potlesk si dokáží doslova vydupat 🙂 . Když však na konci představení odešli za bouřlivého aplausu, tak zažili to, co v Budvar aráné zažívají rozhodčí typu Turčan, Husička a podobní, když se "upísknou". Tanečníci se samozřejmě vrátili a přidali ještě bonus. Jak konec celého představení vypadá si můžete prohlédnout na tomto videu:

Tímto představením pro mě začal krušný kulturně-sportovní týden. Již zítra se chystám do Prahy na vystoupení Rihanny. V pátek se opět objevím v Budvar aréně, kde přivítáme Karlovy Vary v hokejovém play-off. Z hokeje zamířím rovnou do Lucerny, kde bude křtít své CD Groove Coverage. V sobotu opět pokračuje hokejové pla-off domácím zápasem. V neděli už jen u televize budu sledovat Formuli 1, kde očekávám opět famózní vítězství vozů McLaren 🙂 .

2 komentáře u „Michael Flatley’s Lord of the Dance

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *