Kontrola dokladů, pane řidiči

Ano, tak na tuto větu po dnešku mohu slýchat i já. Pokud vám stále není jasné proč, tak proto, že jsem dnes úspěšně složil záverečné zkoušky z autoškoly.

Řidičák jsem dělal na auto (skupina B) a na motocykl (skupina A18). Testy jsem udělal za 45 bodů, což bohatě dostačuje ;). Nicméně jsem samozřejmě zazmatkoval a nějaké správné odpovědi změnil na nesprávné. Pokud by vás můj test nějak více zajímal, mé otázky a odpovědi si můžete prohlédnout na této stránce, pokud zadáte kód: 2007-09-000301-00547Z-04594 . Při kopírování se vám nejspíše zamění pomlky, proto je pro správnou funkci musí přepsat manuálně.

Po testech následovala více než hodinová pauza, kterou jsme společně s ostatními „spolužáky“ vyplnili v nedaleké kavárně.

Následovaly jízdy v předem domluveném pořadí. Původně jsem měl jet jako předposlední s tím, že motorku odjezdím až ve středu 26.9., protože údajně nebyl volný komisař. Plány se naštěstí změnily, jeden komisař byl volný, tak jsem pro něj autem dojel a přepravil k motorce. Tam jsem odjel povinnou jízdu a po návratu ke garáži odpověděl na tři lehké otázky z údržby.

Ohledně motorky se mi zeptal na rozdíl v mazání mezi čtyřdobým a dvoudobým motorem. Ohledně auta se zeptal na způsob kontroly pneumatik a na akumulátor. Ani s jednou otázkou jsem neměl problém. Následně už jsem mohl odejít a pokračovat vlastní cestou…

Tímto dnem jsem se tedy zařadil mezi další spolužáky, kteří mají úspěšně složené zkoušky z autoškoly. O jejich počínání si můžete přečíst zde:

Tonda Daněk nebo Petr Miko

4 komentáře u „Kontrola dokladů, pane řidiči

 1. Tonda

  Well, well, gratuluju.

  Mimochodem to vyhejbání se vpravo, tos musel bejt hodně nervézní, žes něco takovýho napsal. 🙂

  Mimochodem bude auto? Pan Daněk psal na svém blogu, že to prej není dobrý nápad, ale co on ví. 😀 Roman dneska říkal, že přece nebude jak č**ák jezdit v osumnácti MHDčkem, tak jak to vidíš ty ?

 2. Scotty

  Děkuji.
  S tím vyhejbáním je zrovna ten případ, kdy jsem správnou odpověď zaměnil za jinou…
  Auto v nejbližší době nebude. Zkusím napsat Ježíškovi a Santovi, ale nevidím to moc reálně… Kdybych nebydlel v dosahu MHD a v mém okolí bydlelo více studentů z naší školy, které bych mohl vozit, tak auto je jednoznačně nejlepší a nejrychlejší varianta. Ale bohužel jsem „v dosahu“ MHD a s jinýma dopravníma prostředka to u mě doma nevypadá moc reálně, bohužel. Neprůchodná je i varianta, že vše bych hradil sám, jak dopravní prostředek, tak pojistku, benzín a všechny ostatní výdaje. Nevím proč to je takový problém….

 3. kivan

  Gratuluji, vítám tě mezi řidiči 🙂 Každopádně, jak nastínil Tonda, jsem zvědavý jak skončíš – jestli jako RON (bez auta ani ránu) nebo jako já (řidičák na ozdobu) 🙂

 4. Scotty

  2kivan: Taktéž děkuji. Čerstvá informace – od včerejška mám řidičák fyzicky, tudíš hrozba na silnicích dosáhla maximální možné hranice. Řekl bych, že se budu pohybovat někde mezi RONem a tebou. Auto vlastní zatím nebude, takže se budu muset pohybovat bez něj. Ale že bych měl řidičák na okrasu, to si nemyslím. Budu dělat (asi) rodinného řidiče….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *