Den otevřených dveří v Kiss JČ

DenOtevrenychDveri Dnes, tedy 25.4.2008, se konal den otevřených dveří v rádiu Kiss Jižní Čechy. Hned u vchodu do rádia nás přivítal hiphoper Coco Jambo. Asi bych měl vysvětlit, proč mluvím v množném čísle – nebyl jsem tam sám. Společně se mnou šel i Edems a v Kissu čekala Lucka – lidé, se kterými se scházíme každou neděli na chatu Kissu při pořadu Kissmánia.

recepce a Coco Jambo

Po rádiu provázela fešná Romana Šálková. Coco nás přiřadil do její končící skupiny a tak jsme šli rovnou do studia. Zde byl akorát Radek Bulant a připravoval se na přímý vstup. V rychlosti nám popsal obsluhu softwaru, který zajišťuje vysílání a poté jsme byli součástí jeho živého vstupu.

Den otevřených dveří v rádiu Kiss Jižní Čechy

Ze studia jsme pokračovali s další skupinou po rádiu, tedy hlavně po obchodním oddělení a kolem střižny zvuku. Dostali jsme se až k malé zasedací místnosti, kde čekal programový ředitel Roman Anděl a nějaký Karel (údajně nějaký expert přes vysílání stanic Kiss v České republice). Vzájemnou debatou jsme zhodnotili situaci rádia, klady a nedostatky. Mně zásadně vadí krátkost pořadu Kissmánie (2 hodiny týdně) a nedělní termín mi také moc nevyhovuje. Dále jsme se dozvěděli zajímavé informace o vysílačích (věděli jste, že vysílač na frekvenci 97,7 MHz sídlí u Benešova a jedná se o největší vysílač v ČR – jeho signál chytnete u Brna nebo i v Krkonoších).

Den otevřených dveří v rádiu Kiss Jižní Čechy

Než jsme odešli, tak jsme skoukli (okýnkem do studia) živé čtení zpráv od Ireny Mikschové. Nakonec jsme si zatočili kolem štěstí – dostal jsem ručník, nicméně jeho velikost je zhruba 50*30 cm :). Poté jsme rádio opustili a zamířili ke svým domovům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *