Co bych udělal s milionem

Co bys udělal s milionem?“ – tak přesně tuto otázku položil Gekon blogerské obci ve formě řetězovky. Řetězovka se díky Verče (děkuji!) dostala až ke mně a tak mohu odpovídat na svou první řetězovku.

Je mi naprosto jasné, že to, co zde napíši, by se ve skutečnosti nestalo. Člověk s milionem v ruce bude prostě uvažovat naprosto jinak než bez něj. Jak už správně napsal Dash, výhra podléhá zdanění. V zadání od Gekona však nebyla informace o tom, zda výhra je již po zdanění nebo před ním. Proto budu počítat s tím, že se již výhra danit nebude. A teď pojďme k věci. Co bych s těmi penězi vůbec udělal?

Tak jako první mě napadlo, že bych se pokusil peníze rozmnožit. Věc komplikovaná, často nejistá a hlavně dlouhodobá. To je můj problém, protože když už něco chci, tak to prostě musím mít hned. Proto je potřeba se zamyslet více. Přeci se nespokojíte jen s tím, že peníze investuju a v důchodu z toho budu žít. Tak pro vás jsem si připravil více situací, jak s penězmi naložit.

  1. Koupil bych si MINI Cooper S John Cooper Works GP kit a ze zbylých peněz (pochybuji, že by něco zbylo) bych kupoval palivo.
  2. Protože bych dnes asi MINI Cooper S JCW GP kit nesehnal, tak bych si koupil pouze MINI Cooper S a ušetřil tak zhruba 350 000 Kč, které bych uložil na účet pro osobní potřebu.
  3. Konečně bych objednal tablet PC, koupil si HTC Touch Pro, PlayStation 3, plazmu od Panasonicu (asi Panasonic TH-42PZ80E), digitální autodráhu a další nezbytné serepetičky. Zbylé peníze bych buď uložil na účet nebo si koupil pozemek.
  4. Pronajmul bych si budovu, ve které bych rozjel diskotéku. Samozřejmě by to nebylo v jižních Čechách, kde kraluje Lucerna ani v Praze, kde je velké množství dobrých diskoték.

V těchto příkladech bych mohl pokračovat dlouho, protože můj dream list je dlouhý a denně upravovaný. 🙂 Nicméně se nejedná o nějak životně důležité věci, ale spíše o věci osobní potěchy. Nenapsal jsem, jako ostatní, že bych peníze daroval rodinným příslušníkům nebo charitě. A to z jednoho důvodu – prostě nevěřím, že bych to udělal. Nejsem sobec, to rozhodně ne. Možná bych se zeptal, jestli někdo v rodině chce něco koupit. Myslím, že odpovědí by mi bylo, ať si peníze uložím a šetřím si je, že nic ode mě nechtějí.

Řetězovka musí pokračovat. Osobně se mi nelíbí, že ostatní blogeři jí dávají jen tak volně pro každého, kdo má zájem. Tím se kazí celý smysl větvení a ztrácí se kouzlo osobního předání. Proto tuto řetězovku dále předávám Petrovi, Tondovi a třeba Alence, protože už dlouho nic nenapsala. 🙂

2 komentáře u „Co bych udělal s milionem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *