KEG FUN – Americké pivní soutěže dorazily do ČR

Asi každý někdy viděl nějakou americkou (většinou teenage) komedii, kde lidé mají v ústech hadici z pivního sudu a hltají ten lahodný mok v poloze hlavou dolů. Málokdo z nás však toto viděl naživo. Já nyní mohu hrdě prohlásit, že jsem byl u toho. Naštěstí jsem se nenechal přemluvit k soutěžení a tak jsem mohl tuto akci zdokumentovat. Ale pojďme se na vše podívat hezky od začátku, protože vás možná bude zajímat i pozadí této akce. Již brzy totiž budete moci soutěžit i vy…

Na Strahově je hospůdka s názvem Klub 011 Strahov. A protože je moje oblíbená, tak jsem si nějaký pátek zpět všiml, že byla během jednoho víkendu pozměněna. Objevily se zde nové stoly, plochá televize zabudovaná v panelu s obřím logem L&M, kamerový systém, barmani a barmanky začali nosit jednotné úbory, kde kromě loga klubu bylo i nic neříkající logo L&M Net. Později se v hospodě objevily i plakátky, které lákaly na akci nazvanou “KEG FUN” a kromě datumu zde byl pouze obrázek, kde postava pije pivo ze sudu vzhůru nohama. Nic víc člověk nevěděl a moc mu v tom nepomohl ani majitel. Takže jsem v den akce vyrážel na místo s jistou dávkou nervozity, co se vůbec bude dít.

Akce se měla konat od 20:30 a tak jsem si říkal, že dorazit o 15 minut dříve bude stačit, neboť tato hospoda běžně otvírá ve 20 hodin. Ale ejhle, jednalo se o testovací soutěže, na které byli přizváni majitelé studentských barů z celé republiky a tak nebylo moc místa k hnutí, natož k sezení. Co mě zaujalo hned po příchodu bylo, že kamerový systém zobrazoval záběry z kamer na ploché televizi. Na obrazovce však byly 4 různé záběry a v hospodě jsou pouze 3 kamery. Po chvílí jsem zjistil, že se koukáme i do jiné hospody. Tou byla studentská hospoda Juve v pražském Žižkově, kde byly pivní soutěže také připraveny – šlo o klání ve dvou hospodách, které spolu soutěžily na dálku!

Po provedení nezbytných úkonů a hlavně sehnání potřebného množství soutěžících přišla na řadu první soutěž. Byla pořadateli nazvána STRAW a jednalo se o pití malého piva brčkem. Vzhůru nohama a na čas. Čas týmu se sčítal dohromady a vyhrál tým s nižším součtem. Pravidla byla prostá:

Soutěžící v pozici vzhůru nohama musí v co nejkratším možném čase pomocí brčka vyprázdnit obsah nádoby s obsahem 0,3 l. Všichni soutěžící se vystřídají v pořadí jdoucím za sebou. Cílem soutěže je dosáhnout co nejnižšího součtu časů účastníků soutěže STRAW. Vyhrává tým s nejkratším časem.

Ve strahovském týmu se objevila i jedna dívka, což však bylo znát i na rychlosti. Nejen díky ní měl osmičlenný tým ze Strahova celkový čas 129,55 s, což dělá průměr 16,19 s na jedno pivo. Nutno podotknout, že právě slečna průměr navyšovala časem 28,75 s, ale rozhodně nebyla sama. I pánům se povedl čas 25,72 s… Nejlepší čas v týmu byl 7,68 s a to vůbec není špatné. Zkuste si sami, zda v tomto čase dokážete vypít malé pivo. A pak to zkuste brčkem a ještě hlavou dolu.

Aby soutěž byla zajímavá, tak se pilo na střídačku. Začalo se na Strahově a po prvních 4 soutěžících se telemost přepojil do Juve, kde pokračovala další čtveřice. V každém klubu byl i komentátor / moderátor a musím smeknout před výkonem toho, který byl na Strahově. Opravdu byl velmi dobrý, pohotový a vtipný.

Po vyhlášení výsledků a malých oslavách prvního bodu získaného v Juve se v soutěžení pokračovalo. Přišla na řadu druhá disciplína nazvaná KEG STAND. Jednalo se o hřeb večera, přesně to, co známe z amerických filmů. Stojka na sudu a pití hlavou dolu z hadice v ústech. Samozřejmě pivo musí být pod tlakem a to se ukázalo jako největší zádrhel. Ale nejprve se podívejme, co říkají pravidla:

Dva soutěžící drží třetího soutěžícího nohama vzhůru a na pokyn moderátora asistent pustí obsah sudu (pivo) hadičkou do úst soutěžícího. Principem soutěže je vydržet polykat tekutinu (pivo) v nejdelším možném čase. Všichni soutěžící se vystřídají v pořadí jdoucím za sebou. Cílem soutěže je dosáhnout nejvyššího součtu časů účastníků soutěže KEG STAND. Vyhrává tým s nejdelším časem.

Soutěž začala časem 55,19 s. Nikdo netušil, jak moc dobrý čas to je a tak se pokračovalo dále. Když však druhý borec v soutěži udělal čas 1 minuta a 45,68 s, který ho málem složil náhlým přísunem alkoholu do krve, tak bylo rozhodnuto, že bude tlak navýšen. Tak se také  stalo, ale výsledek nebyl takový, jaký si organizátor soutěže, tabáková společnost Philip Morris, představovala. Hadice s pivem vystřelila z úst ještě dříve, než trénovaný mladík stačil zlatavý mok vůbec polknout. Po dlouhých dohadech byl dohodnut tlak, který už byl pro soutěžící stravitelný a v soutěži se mohlo pokračovat.

Strahovský tým, zvláště díky výkonu druhého borce, toto klání vyhrál díky celkovému součtu časů 335.23 s a srovnal stav mezi týmy na skóre 1:1. I s tímto pravidla počítala a tak přišel finální souboj. Proti sobě se postavili kapitáni v soutěži STRAW, tedy pití piva brčkem. Nemusím asi zmiňovat, že opět hlavou dolů. Začínalo se opět na Strahově a muselo se na kapitána chvíli čekat, protože si zrovna u baru objednával Tequilu. Nakonec se ale k pivu postavil a svůj čas stáhnul dokonce pod 7 s a tím jednoznačně určil vítěze soutěže, protože tým z Juve se na takový čas nikdy během soutěže ani nepřiblížil.

Strahov tedy vyhrál celkovým poměrem 2:1. Kdo by pochyboval, že na Strahově se pije liga, mohl být překvapen, ale popravdě – nikdo neočekával jiný výsledek… 🙂

Tento soutěžní duel byl však pouze testovací, aby se objasnila pravidla a nastavil koncept, který se ve studentských hospodách po celé České republice rozběhne s novým semestrem! A proto apeluji i na vás, pokud vás to zaujalo, začněte trénovat a shánět tým. Bude to stát za to.

Zástupce z Philip Morris mi prozradil, že se rozběhne dokonce soutěž nazvaná  L&M liga, kde se právě mezi sebou budou utkávat jednotlivé týmy. Vítězný tým tohoto klání získal stonásobnou cenu cigaret L&M, tedy 6900 Kč, které mohou v dané hospodě propít a jako jednotlivci ještě dostali kromě dalších cen myslím 400 Kč na osobu pro další konzumaci v daném baru. A předpokládám, že minimálně toto bude i v celé lize. A nebojte, soutěžní sud mohli týmy po soutěži dopít zdarma, takže pivomilci si jistě přijdou na své. I kdyby nevyhráli!

Při této akci došlo také k představení nových cigaret – L&M Orange. Jelikož jsem ale nekuřák, tak vám více informací neprozradím, protože je za prvé nevím a za druhé mě vůbec nezajímají. 🙂

A na závěr – věděli jste, že tabáková společnost Philip Morris nesmí vydávat tiskové zprávy? A to ani k takovéto soutěži, kterou organizuje? Že se u nás projednával zákon o tabákové reklamě vím. Nevím však, zda byl schválen a případně v jaké podobě,  ale toto mě překvapilo. Proto berte informace v tomto článku jako exkluzivní, protože se o tom nikde jinde nedočtete…

Veškerá videa naleznete zde – YouTube playlist – a fotografie zase zde – fotoalbum

2 komentáře u „KEG FUN – Americké pivní soutěže dorazily do ČR

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *