Jižní Čechy jsou konečně digitální

Konečně jsme se v jižních Čechách dočkali. Včera večer došlo ke spuštění multiplexu 2 a multiplexu 3 z vysílače na Kleti. Nyní je tedy možné naladit MUX1 České Televize, MUX2 Českých Radiokomunikací a MUX 3 Czech Digital Group. Chybí tak jen poslední MUX4 společnosti Telefónica O2, ale po pravdě není o co stát. Mnoho lidí v okolí Českých Budějovic bylo překvapených, když před zhruba měsícem na svých set-top boxech naladili 4 nové televizní stanice. Konkrétně Óčko TV, Primu, Gimi TV a televizi Public. Tyto stanice jsou vysílány na 29. kanálu a šířeny jsou z vysílače na Včelné. Tento vysílač provozuje českobudějovická televizní společnost GIMI a má povolení až do roku 2012. Současné analogové kanály jsou však stále vysílány (kromě ČT 2).

Takže co a kde můžeme naladit?

 • MUX1 – 49. kanál – ČT 1, ČT 2, ČT 4, ČT 24 + stanice Českého Rozhlasu
 • MUX2 – 50. kanál – TV Nova, TV Prima, TV Barrandov, Nova Cinema, Prima Cool
 • MUX3 – 22. kanál – Public TV, Z1, rádio Proglas
 • Gimi TV – 29. kanál – Óčko, Public TV, TV Prima a Gimi TV

Samozřejmě jsem ihned omrkl program nových stanic a koukal, co zajímavého tam je nebo bude. Překvapivě mě zaujala TV Barrandov, kde každý večer (a opakování ráno) vysílají zajímavou reality show Pekelná kuchyně. Jinak bych vás rád pozval ke sledování soutěže Total Wipeout (český název Drtivá porážka), který bude také vysílat TV Barrandov od 5. září. Tuto soutěž jsem sledoval přes prázdniny v její britské verzi a mimořádně jsem se u toho bavil. Britskou verzi totiž moderuje Richard Hammond (znáte třeba z Top Gearu nebo prvních sérií Brainiacs) a tak o zábavu není nouze. Posuďte sami tuto soutěž na YouTube (či třeba oficiální britský kanál), třeba vás to také zaujme a od 5. září jí budete sledovat se mnou.

6 komentářů u „Jižní Čechy jsou konečně digitální

 1. Scotty

  @Tonda: To může být způsobeno tím, že můžeš přijímat signál z vysílače, který ještě neprošel přes první fázi digitalizace. Jste přeci na kopci, ne…?

 2. Scotty

  @Evča: Jste prostě východ a tak musíte čekat (když opomenu fakt, že už nejste Češi, ale jste Moravané)… 😀
  Jo a ještě něco – to potěší, děkuji. 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *