Hudební televize ÓČKO odchází od diváků

logo_o Dnes je poslední den, kdy můžeme sledovat Óčko přes satelit na družici Astra 1KR, která je na pozici 19,2°E. Nově se bude vysílat pouze na družici Astra 1E (pozice 23,5°E). Óčko vysílalo v poslední době na obou družicích, nyní se však přesouvá, neboť za pronájem kanálu na družici Astra 1E platí o 40% méně než za kanál na družici Astra 1KR.

Navíc se družice Astra 1KR má stát družicí pro západoevropské televizní společnosti a pro středoevropské společnosti má být vyhrazena právě družice Astra 1E.

Já se za Óčkem nechystám, resp. nebudu si otáčet parabolu na novou družici. Bude mi sice chybět, ale na 19,2°E mám více kanálů, které sleduji a které na 23,5°E nenajdu. Nebo najdu, ale pouze kódované. Když si porovnáme kanály na 19,2°E a 23,5°E, tak bych přišel o nekódované stanice jako Eurosport Germany, MTV Germany, MTV Österreich, Viva television, Nick Austria/VIVA Austria, RTL, ORF, DSF a další hudební, sportovní a zpravodajské kanály. Proto Óčko oželím a budu doufat, že se objeví v nabídce DVB-T, které se v nejbližší době spustí pro České Budějovice a okolí. Nicméně zatím jen s kanály České televize (ČT1, ČT2, ČT24 a ČT4 Sport)…

Pokud chcete chytat Óčko z nové pozice, tak se vám hodí znát tyto údaje:

Polarizace:H (horizontální)
Frekvence:10862 MHz (10.86175 GHz)
Symbolová rychlost:22000 (22 MS/s)
FEC:5/6

Pro více informací doporučuji přečíst tuto oficiální zprávu nebo článek na parabole.

1 komentář u „Hudební televize ÓČKO odchází od diváků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *