Black Books – skvělý britský seriál

black_books

V antikvariátu grobiánského Irčana Bernarda Blacka vám nejen nic neprodají, ale ještě vám vynadají, případně i namlátí.

Jak jste asi poznali z úvodních slov, tak tento seriál je o antikvariátu a jeho lehce divném a často opilém majiteli (Bernard Black).

Režisérem tohoto seriálu je Graham Linehan, jehož posledním počinem je skvělý seriál IT Crowd (česky Partička IT). Takže pokud znáte alespoň ten a humor tohoto seriálu se vám líbil (neznám osobu, které by se nelíbil), tak vám doporučuji i seriál Black Black. V seriálu se objevuje pro angličany typický humor, který snad pobaví každého.

Co se děje týče, tak ten se zabývá především provozem a životem v antikvariátu. V seriálu se vyskytují tři hlavní postavy:

  • Bernard Black – Majitel antikvariátu, věčně pod vlivem alkoholu
  • Fran – Bernardova kamarádka
  • Manny – Bernardův pomocník v antikvariátu.

Každá osoba má své jedinečné vlastnosti, ale všichni rádi společně popíjí. Bernard je hrozný flákač, kvůli zákazníkům se rozhodně nepřetrhne. Jeho životní úroveň je velmi malá a místo, kde přežívá, se rozhodně pořádkem nevyznačuje. Bernard je skoro neustále v pohodě, rozhodit ho snad může jen účetnictví 🙂 . Manny je hrozný podivín. Lidem pod vlivem alkoholu však připadá jako Ježíš. Fran má ze začátku vedlejší obchod, ale neustále chodí do antikvariátu, řekne nějakou příhodu, trapas apod. a zase zmizí.

V současné době můžete seriál sledovat každý pátek v noci na ČT2 (v originální zněním s titulky), tak tuto možnost využijte.

Seriál má celkem tři série. Každá série má 6 dílů. Díl trvá přibližně 25 minut.

Moje hodnocení: 90%

Hodnocení ČSFD: 89%

Hodnocení IMDB: 9.2/10

5 komentářů u „Black Books – skvělý britský seriál

  1. Scotty

    A ty myslis, ze IT Crowd popularni neni? Ja bych rekl, ze je popularni zhruba jako LOST predtim, nez se zacal vysilat na NOVE…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *