HP iPAQ 514 Voice Messenger + 8 GB microSDHC

microSDHC8GBClass4 Pokračuji v pořizování položek, které Ježíšek nepřinesl. Po RAMce byla na seznamu nová paměťová karta do mého telefonu – HP iPAQ 514 Voice Messenger. Po Ježíškovi jsem původně chtěl jen 4GB, ale to bylo hlavně z důvodu, že karta s vyšší kapacitou se ještě v ČR neprodávala…

Nákup takto velkých paměťových karet je docela risk. HP totiž uvádí, že do tohoto telefonu lze použít maximálně 2GB microSD. Již dříve jsem ale vyzkoušel, že v telefonu funguje i 4GB microSDHC. A z toho důvodu jsem neváhal a když jsem viděl, že na alze je novinka od SanDisku s výraznou slevou, ihned jsem objednával. SanDisk je totiž jediný výrobce, který v současné době vyrábí 8GB microSDHC kartu. Běžně stojí kolem 1800 Kč a na alze je ve slevě za 1400Kč!

Kromě nejistoty funkčnosti mě znepokojovali další dvě věci. Jednou z nich byla záruka. Na CzC je údajně záruka doživotní, podle Alzy jen 36 měsíční. Po rozbalení výrobku jsem zjistil pravdu, která se liší i s údajem na prodejce! Takže věc se má takto – ke kartě je dodána i čtečka micro karet. Na tuto čtečku je záruka "pouze" 2 roky, ale na paměťovou kartu samotnou je záruka 5 let. Druhá věc byla takzvaná Class, neboli třída. Na Alze se píše o Class 2, zatímco Czc nabízí Class 4. Co že ty Class znamenají? Class určují garantovanou rychlost zápisu na kartu – 2=2MB/s; 4=4MB/s a 6=6MB/s. Nenechte se ale mýlit, karta má Class4 i v případě Alzy.

Nákup na Alze se mi líbí čím dál tím více. Nejenom že kromě standartního mailu pošlou při odeslání i SMS (pokud chcete), ale jako stálého zákazníka mi upřednostní ve vyřízení mé objednávky 🙂 (viz. obrázek).

alza_vyrez 

čtečka Jinak ještě něco k dodávané čtečce. Čtečka je opravdu maličká a je vhodná i k přenášení na klíčích. Čtečka kromě microSDHC a microSD karet podporuje Memory Stick Micro. Konkrétně se jedná o tento model. Rychlosti dosahované s touto čtečkou a kartou jsou více než uspokojivé – kopírováním dat na kartu rychlost překročila i 14MB/s, většinou se ale rychlost pohybovala kolem 11,5MB/s. Pokus se pro tuto kartu rozhodnete, tak rozhodně po vybalení do čtečky nestrkejte novou 8GB kartu. Já to bohužel udělal a pak jsem půl hodiny doloval kartu ven… Jakmile se ale párkrát karta do ní zasune a vysune, tak už vše jde hladce.

Takže teď mohu být jen rád, že nemám nějaký obyčejný hloupý telefon, který jen ztrácí svou hodnotu. Jsem moc rád, že mám telefon s operačním systémem Windows Mobile ve verzi 6 Standart, který díky ovladačům k SDHC dokáže pracovat i s většími kartami, než předpokládá sám výrobce. Nicméně výrobce nedávno připravil ke stažení novou ROMku, takže jí už brzy otestuji a dám vědět…

8GB - no není to krása?!

Velikost potvrzena v systémových informacích telefonu

1 komentář u „HP iPAQ 514 Voice Messenger + 8 GB microSDHC

  1. Tonda

    Fuj to jsou mršky levný. 🙂 Já jsem kupoval do telefonu tehdá Memory Stick duo 1 GB za víc jak 2 000,-

    Co se týče toho expedování pro provadelné zákazníky na Alze, tak to mi nabízeli i když jsem tam nakupoval poprvý. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *