Pointui přichází

logo_pointui Když přišel mobilní telefon iPhone od firmy Apple na trh, mnoho lidí doslova učarovalo grafické rozhraní a především jeho svižnost. Dnes je k dispozici spoustat různých témat pro klasické hloupé telefony i pro telefony s operačním systémem, která graficky mají připomínat prostředí iPhonu. Nic z toho však není tak rozsáhlé jako Pointui.

Pointui_02 Jak jste již asi pochopili, tak Pointui je uživatelské rozhraní. Konkrétně uživatelské rozhraní pro zařízení se systémem Windows Mobile a dotykovým displejem. To je věc, která mě mrzí nejvíce, protože vlastním jen HP iPAQ 514, který dotykovou obrazovku nemá.

Toto rozhraní bude k dispozici naprosto zdarma na webu projektu. Již dnes běží odpočítávání do doby, než bude Pointui dostupné ke stažení. Jak je zřejmé, odpočítávání skončí přesně na Nový rok. Ačkoliv bude rozhraní ke stažení a používání naprosto zdarma, autoři slibují, že na webu bude k dispozici i možnost ocenit výtvor finančně pomocí PayPalu.

Zde je velmi zajímavé video, na kterém se celý Pointui představuje. Zde se jedná o testovací beta verzi.

Na dalším videu se můžete podívat na možnosti nastavení počasí na úvodní obrazovce a také změna orientace displeje. Jak je z videa vidět, tak mezi místy, pro která je dostupná předpověď počasí, nechybí ani Česká republika.

Ještě dodám, že na webu produktu si zatím můžete prohlédnout 12 obrázků (screenshotů displeje). Mně osobně nejvíce zaujal velmi zajímavě zpracovaný task manager, tedy správce procesů.

5 komentářů u „Pointui přichází

 1. krigel

  cau, si si isty ze je to len pre zariadenia z dotykovym displejom? lebo v tom druhom videu to obsluhuje aj pomocou klavesnice

 2. Scotty

  2krigel: Jistý si tím nejsem. Nicméně z toho prvního videa je vidět, že je to dělané pro dotykové displeje. Nicméně jak to vše nakonec bude zjistíme až po uvedení.

 3. Scotty

  Tak Pointui je na světě a je k dispozici i pro telefony bez dotykového displeje! Jenže já mám bohužel smůlu, neboť Pointui je k dispozici pro telefony a zařízení s rozlišením QVGA, což můj telefon nesplňuje…

 4. Dash

  Tak já jsem si PointUI nainstaloval na Wizarda, všechno chodí plynule, ale integrace do OS mohla být lepší – cokoliv se spustí tak obsahuje dolní lištu s SW klávesama z Windows a občas vyskočím místo na PointUI home do ToDayky WM. To samé platí o notifikacích – třeba SMS mě překopne do ToDay, kde vyjede úryvek zprávy v dialogovém okně a pak se to zase přepne do PointUI. Oba dva přeskoky jsou sice okamžité, ale přeci a jen by to mohlo tu bublinku nastylovat a ukázat v sobě – nejlépe ToDay úplně vypnout, ideálně umožnit dvě GUI (jako třeba na GNU/Linux KDE a Gnome, při startu si vyberu které chci používat a druhé nezaplňuje paměť).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *