Na jihu žijí boháči…

… nebo si to alespoň vedení HC MOUNTFIELD České Budějovice myslí! Asi před dvěmi týdny bylo zveřejněno vstupné na příští sezónu hokejové extraligy. A ceny?! Více než vysoké!

Dodnes nemohu pochopit, jak základní část hokejové extraligy může stát ve městě, kde se kromě prvoligového hokeje hraje fotbalová Gambrinus liga a taktéž zde je volejbalový mistr a účastník volejbalové ligy mistrů, více, než jinde stojí play-off. Vždyť takové Karlovy Vary, kde hokej musí být sportem číslo jedna, se na zápas play-off prodávaly vstupenky za směšných 60Kč ke stání a 130Kč k sezení! Podobné to je i v Litvínově a dalších městech.

A teď se opět podívejme na situaci v Budějcích. Jsem docela rád, že v dnešním rozhodujícím zápase čtvtfinále hokejového play-off nebylo vyprodáno. Zůstalo volných přes 600 míst. Beru to jako správnou odpověď na přemrštěné ceny. A jaké že ty ceny vůbec jsou? Na následujícím obrázku vidíte ceny pro letošní play-off:

vstupne_jednotlive

Toto beru jako výsměch! Proto ani na mne nedýchla atmosféra play-off. Hokej se hraje značně pod průměrem vyřazovacích bojů a stejná atmosféra panuje i v hledišti. A ještě ukáži, za kolik si vedení HC MOUNTFIELD České Budějovice představuje ceny za vstupné na příští sezonu, ve které jihočeský tým bude hrát první ročník hokejové ligy mistrů (ceník pro tuto soutěž ještě zveřejněn nebyl, ale očekávejme pěkné "pálky"):

vstupne_dalsi_sezona

Za takovéto ceny máme chodit do Budvar arény, která je sice zrekonstruována, ale značně poddimenzovaná? Za přestávku, která trvá poměrně dlouhých 18 minut si člověk nestihne dojít na záchod a vystát frontu na občerstvení. A o tom, že Budvar Aréna je při větším počtu lidí "neprůchozí" se ví, ale jediné co je v plánu, je nové chlazení ledové plochy. Ale i to bylo přislíbeno udělat před současnou sezonou. Leč, nestalo se.

Pro srovnání se podívejme, kolik se za hokej platí v hlavním městě České republiky, do O2 Arény (dříve známe pod názvem Sazka Arena). Na základní část do nejmodernější arény v republice a střední Evropě se platí 90, 140, 170 a 250Kč podle místa. Nicméně je zde alespoň možnost zakoupit vstupenku na libovolné místo v internetovém prodeji, případně u terminálu Sazky. V Budějcích se musí stát dlouhé a nepříjemné fronty v předprodeji, kde nic nemáte jisté.

A jaký je váš názor na ceny, které vedení HC MOUNTFIELD České Budějovice připravilo na play-off a příští ročník sezony? Myslíte si, že se dočkáme cen na ligu mistrů tak vysokých, jako jsou ceny na zahájení NHL v Praze (tedy od 1990 Kč do necelých 8000 Kč)?

2 komentáře u „Na jihu žijí boháči…

  1. pee.tr

    Je to děs běs. A taky se mi zdálo dnes při 5. čtvrtfinále mrtvo v hledišti. Asi jsem se namlsal atmošky z našeho kotle v Kladně, kde jsme mimochodem dali za lístek 8 pětek… Mrzím mě ty ceny už z důvodu, že tu letos byla v hledišti jedna z nejlepších atmostfér, ne-li vůbec nejlepší, za dobu co do ČB chodím pravidelně fandit. A vezte, že je tomu už více než 20 let. Asi si nás fanoušků vedení neváží…

  2. Milda

    Taktika současného vedení se jmenuje „spálená země“,jak jinak to chápat? Podívejte se na dotazy na vedení a marketing.Pan Blažek na dotazy skoro vůbec neodpovídá,marketing dokonce diskusi uzavřel! Porovnejte to s panem Davidem (neznám ho,nemám k němu žádný vztah),který vytáhl hokej v ČB z průseru,když nebyly peníze,dal ze svých firem.Před letošní sezonou ho odstranili a výsledek?Vedení nedokáže vyprodat kvůli astronomický ceně vstupenek malý stadion na play-off!!! Prodej suvenýrů je v dřevěný boudě u druhé plochy,do dneška tam skoro stejně nic není.Trubači chodí na hokej stále bez dresů,i když marketing slibuje od října,že jim je dodá.Na PO nejsou žádné speciální akce,jde jen o to dostat z nás co nejvíc peněz právě teď hned a konec.Co bude pak,to je jim úplně jedno-proto ta spálená země.Na poslední zápas s Kladnem jsem nešel ani já,byl to sice boj,ale jak jinka jim dáme najevo,co si o té ceně lístků myslíme?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *