Ubrečení simulanti ze Zlína pod taktovkou Zdeňka Venery

VeneraAčkoliv běžně o jednotlivých hokejových zápasech nepíšu, dnes napsat prostě musím. Sice ne přímo ohledně hokeje, ale ohledně věcí, které se v českobudějovické Budvar aréně děly. Tým HC MOUNTFIELD České Budějovice je na jedenácté příčce tabulky a potřebuje bodovat, aby se dostal alespoň do předkola play-off a tím se vyhnul play-out, neboli hře o poslední místo a účast v baráži. Nemůžeme se koukat po výsledcích ostatních, musíme především bojovat (bodovat) a doufat. Dnes jsme bojovali. O tom svědčí i poměr střel, který byl v náš prospěch rovných  65:26. To znamená, že jsme v průměru každou minutu vyslali jednu střelu na bránu. Bohužel efektivita byla tristní a tak jsme nakonec prohráli po nájezdech. Tato prohra mě ale neštve tak, jako to, co předvedli hráči a trenéři zlínského klubu.

Když se Zlínu pod vedením Bokroše říkalo Cirkus Ernesto, každý tomu rozuměl. Banda simulantů nazývaná hokejový klub tehdy „ovládla“ ligu a i proto brzy vzniklo „Leškovo pravidlo“. Právě Zlínský utočník číslo 19 Petr Leška je vyhlášeným králem simulantů. Podle již zmíněného pravidla rozhodčí mají tvrdě trestat simulování, případně je možno hráči udělit peněžitý trest zpětně po utkání. Praxe je však odlišná. Pokud už rozhodčí vylučuje za simulování, vyloučí vždy i druhého hráče za faul. Osobně tedy nechápu smysl – buď to byl faul a nebo si hráč skočil rybičku. Málokdy je to faul i simulování zároveň. Ale ani celkem vysoká pokuta není pro hráče překážkou. Simulanta první třídy předvedl dnes Leška i v Českých Budějovicích. V době, kdy tlak Mountfieldu vrcholil, si Leška pustil puk kolem českobudějovického Michala Hudce a normálně na něj naskočil (hrudník na hrudník, žádné ruce ani nic jiného tam nebylo). Potom Leška spadl na zem. Rozhodčí by se normálně neobtěžoval ani strkat píšťalku do úst, nicméně v tuto chvíli zvedl ruku a Michala Hudce vyloučil. To se nelíbilo nejen celému stadionu a většině hráčů, ale ani Hudcovi. Tak mu rozhodčí ještě přibalil bonus v podobě deseti minut – osobní trest. Simulant opět nebyl potrestán a navíc ještě rozhodl utkání. Dal v nájezdech vítězný gól.

Zlín a mistr simulant

Normálně bych si dopil pivko a nějak to rozdejchal v klidu, neventiloval bych se tady na blogu. Ale to by před tím nemohl zlínský celek předvádět hnusné praktiky, které nepatří nejenom do hokeje, ale do žádného sportu. Celý zápas hrál Zlín agresivně, za hranicí pravidel. Ruce, sekání, hákování a krosčeky byly běžnou součástí jejich hry (dalo by se říci, že to připomínalo hru Kanady, ale s tím rozdílem, že Kanada u toho zvládne hrát ještě hokej). I když by si zasloužil celý zlínský tým být vyloučen, tak se tak nedělo. Ale sem tam někdo vyloučen byl. A čím větší byl počet vyloučeným, tím déle trvalo, než kouč Zlína Venera poslal hráče na led. To se samozřejmě nelíbilo fanouškům a tak se ozýval pískot docela často. Každé vyloučení samozřejmě spousta hráčů Zlína reklamovala u rozhodčího, několikrát to reklamoval i sám Venera. Když už asi potřetí zdržoval hru a nechtěl poslat své hráče na led, tak ho rozhodčí napomenul. Ani poté se však hráči neměli k tomu, aby šli na led a rozhodčí ani přes velmi silný pískot fanoušků neudělil trest hráčské lavici za zdržování. Proto se na ledě objevilo několik odpadků. Nic strašného, asi dva prázdné kelímky od piva, propiska a ještě pár drobných předmětů. Jedem předmět dokonce proletěl asi 3 (!!!) metry od Zdeňka Venery, který byl v tu chvíli kryt ještě dvojitým tvrzeným sklem (plexi), který je nad hráčskou lavicí. Nicméně Zdeněk Venera cítil příležitost a jal se jí využít. Začal máchat kolem sebe rukama a něco pokřikoval na lidi sedící nad jeho střídačkou. Poté si přivolal hlavního rozhodčího (dnešní utkání řídili Kubeš s Polákem) a něco mu řekl. Hlavní rozhodčí odjel k boxu časoměřičů a po chvíli se ozvalo hlášení: „Prosíme fanoušky, aby nevhazovali předměty na ledovou plochu nebo bude utkání ukončeno!“. Dokonce hrozili ukončením zápasu kvůli takovému volovi a jeho brečení u hlavního rozhodčího.

O to víc mě dostalo vyjádření pro média. Za zlínský tým hovořil Rostislav Vlach (druhý trenér RI OKNA ZLÍN) a mimojiné řekl toto: „Vůbec nevíme, proč nás diváci na střídačce polévali a házeli po nás odpadky.“ Ubožáci – nejenom, že brečí u hlavního, ale ještě si musejí postěžovat do médií. Bral bych to, kdyby to byla pravda. Nicméně sedím v sektoru nad střídačkou hostí a vše jsem dobře viděl – nikdo na zlínskou střídačku nic nelil a nejbližší kus odpadků dopadl 4 metry od zlínské střídačky. To i hlavní rozhodčí byl více v ohrožení, když kolem něj na druhé straně stadionu prolétl prázdný plastový kelímek o těsné dva metry!

K výkonu rozhodčích se nemá cenu dlouhodobě vyjadřovat. Jsou asi tak vyvážené jako kyvadlo na Letné. Dnes byla například zajímavá situace (zcela náhodou před střídačkou Venerova týmu) – rozhodčí Kubeš nejprve upažil a asi po dvou vteřinách, když si náš útočník obhodil zlínského obránce, zapískal ofsajd. Ale jak píšu, k rozhodčím se vyjadřovat nyní nechci. Možná až nás někdy brutálně zaříznou, tak si vyleju zlost. Nicméně po dnešku je pro mě tým RI Okna Zlín něco jako Betonářský Klub z Mladé Boleslavy. Tedy odpad, který si nezaslouží extraligu, natož play-off, které si dnes Zlín zajistil…

29 komentářů u „Ubrečení simulanti ze Zlína pod taktovkou Zdeňka Venery

 1. lajky

  bůůůůů bůůůůů my jsme prohráli, tak se musíme pořádně vybrečet…….. Za všechno může ten ošlivý Zlín, on může za to, že jsme nepostoupili do Play-off…….

 2. Maisner

  Myslím, že tvá flustrace z toho, že nejspíš nebudete hrát play-off ( a já v to pevně doufám), je tak velká, že ti to leze na mozek. Navíc poměr vyloučení 4:11 vám dával dost příležitostí nás za naší prasáckou hru potrestat. A nic. Tak co chcete dělat v play-off?
  Zdravím VEČNĚ UBREČENÝ MOTOR.

 3. PW

  Proč jen jste si to úplně na konci zkazil tou „BoleslavÝ“ ? Jinak všechno svatá pravda, včera byl zase Zlín skutečně „v nejlepší formě“ … a pokud jde o rozhodčí, nedá se říct, že by pískali proti někomu, ale oni dlouhodobě pískají vlastně proti všem (proměnlivá hranice, „co už je a co ne“, kompenzace atd … )

 4. fanoušek

  Bože tak neobjektivní článek jsem snad v životě nečetl. Poměr vyloučených 4:11 a ty píšeš o tom jak vás rozhodčí zařízl. Máte 65 střel, dáte jeden gól a může za to Zlín. Zápas jsem viděl celý a Lešku jsem neviděl simulovat ani jednou. Zato Hudec ho jel na konci vyloženě a cíleně vyřadit z nájezdů, protože Leška by ho určitě jel, ale on ne. Příště trochu objektivity ty zakomplexovaný chudáčku. Doufám, že vám včera play-off definitivně uteklo, takovým hlupákům ho opravdu nepřeju.

 5. Kubas

  Ahoj Tome, už ses uklidnil? 😉 Moc tě zdravím ze Zlína a přeji ti vše dobré…. PS: díky za body a pozdravujte v play-outu 😀

 6. motor

  Českobudějovická nulo, ty a ten tvůj ubohý hokejový klubík si může akorát řiť políbit :-D. Vyloučení 4:11 a vás Polák řízl :-D. Že ťa matka radši nevysrala a nespláchla. FUCK OFF Budějice, největší pakáž ELH.

 7. vres

  Že jsem Motor viděl hrát venku beton to ti nevadí uplakánku? a to vás trénoval Tlačil. Jinak pokud máte 64 střel poměr vyloučených 4:11 to bude chyba ve vaších namistrovaných hvězdách a ne v soupeři a v rozhodčích!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. slovi

  Může za to Ernest! :-D, ne vlastně ten už je v řiti co, tak můžou za to rohodčí 😀 , ne poměr byl 4:11, může za beton ze Zlína :-D, a proto jsme dostali góla v přesilovce, tak kdo za to může? Sedláček 😀 on ten sněhulák totiž pochytal 65 našich „střel“ 😀 a Leška, ten taky 😀 to je ten viník a zoufalec co dává góly…

  Houby, vaše namistrovaný hvězdičky co si po jedné dobré sezóně myslely že mohou vše a že vše půjde samo letos narazily, tak nekydej špínu jinde a ukliď si před vlastním prahem chlapečku….

  Peeeetr Lééééška…. 😀 😀

 9. Simony

  Ehm, vtipné (myslím ty komentáře tady, ne tvůj článek). Já jako zcela nezávislá osoba pro tento článek to ze svého „Orlího“ pohledu můžu hodnotit zcela objektivně<)Příspěvěk je napsán perfektně a to přímo z „místa činu“ (zajímalo by mě, kdo z těch autorů vtipných kometářů tam byl). Na místě „paštikářů“ bych si teda moc nevyskakovala, jelikož vítězství o jeden ušmudlanej gól je prostě… no… mohla bych napsat, že měli jenom o fous víc štěstí, ale kdo by to řešil.
  (tagy: Cirkus Ernesto ;-D)

 10. téra

  „Vůbec nevíme, proč nás diváci na střídačce polévali a házeli po nás odpadky.“ Protože to je banda vymaštěnejch úchyláků, kteří nemají nic lepčího bohužel na práci, než aby pokorně sklopili hlavy a smířit se s prohrou, tak radši dělat tohle, no. Taky bych chtěla mít tolik volnýho času a hovno co na práci, abych mohla na stadionech házet po soupeřích odpadky a polejvat je vodou, panečku to by byl život:XDDD Ach ten ošklivej Zlín, kterej za to může!!!

 11. reguest

  tento článek mě opravdu pobavil, posílám pozdrav z elitní šestky…!..ty vaše namistrované primadony s Polákem v čele to byla opravdu síla…asi nevíte co to je boj o Play Off, jesti si myslíte že každý tým bbude u vás hrát nádherný hokej jako v NHL nahoru dolů, taktika na Budějice byla Zdenkem Venerou parádně zvolena..bylo to vidět..Sedláček v bráně dokonce i něco chytil…pohrával si i s reprezentantem Kůrkou to už je co říct…ať žije Zlín, Venera? Sedláček, Beton !!ŠEVCI ! pozdravujete v Play Outu…a tagy na tvůj článe jsou taky vtipné, začínat slovem „baráž“ gooood 😀

 12. Karel

  Procházím extraligové stránky a jsem celkem překvapený-co se zde odehrává…Proč celý den řešíte že Zlín jsou „simulanti“ , „zoufalci“ a podobně?
  Proč neřešíte to-že Budějice daly jen jeden gól-s tím se vyhrávat nedá.
  Zlín hrál – to-co potřeboval, tedy bodovat a pár zápasů před play off se už na krásu nehraje znáte to přísloví? „účel světí prostředky“ a to dělá skoro každý tým nejen Zlín …….a neděje se to jen v hokeji ale i ve fotbale.Bohužel vždy to překvapí ty co potřebovali vyhrát:-)a pak se diví a zoufají jak ten soupeř hrál hrozně a že si nezaslouží hrát ligu a pod…:-) Zdraví fanoušek z Brna. Kometaa forever… těším se se na baráž s Budějicama-to budem svině až je šoupnem do 1. ligy:-):-)

 13. Petr Steinbauer

  I když hokeji nefandím a nerozumím mu, musím uznat, že jsi v mých očích hrdina – nemažeš tady cizí příspěvky a zveřejňuješ i ty přízpěvky co jdou proti Tobě.
  Dokáží tohle ubrečení kluci ze Zlína?

 14. Petr

  Fanoušky Budějic považuji za jedny z nejslušnější z celé ligy, ale ty se mezi ně řadit nemůžeš. Jestli je tu někdo ubrečený, tak jsi to jedině ty.

 15. Zoufalec

  Tak tento článek mohl ze sebe vyblít jen zaujatý idiot. Je vidět, že věnoval hodně úsilí snaze urazit trenéra i celé mužstvo Zlína. Ale myslím, že radost ze získaných bodů to narušit nemůže. Pokud si někdo myslí, že soupeř přijede na led domácího týmu odevzdat body bez jakéhokoliv odporu, tak se mýlí. A dívaje se na statistiky, tak poměr střel, který je drtivý ku prospěchu domácího týmu, stejně tak, jako poměr vyloučených (plus nulová úspěšnost v rozhodujícíh nájezdech), tak mě spíš napadá, že Kurkův termín „zoufalci“ bych použil spíše pro tým domácích. Zkus se, milý autore, zamyslet nad tím, že sezona pro Mountfield se prohrála někde jinde. A jednotlivé zákroky na ledě posuzuje rozhodčí. Hráči si dovolí jen to, co jim dovolí rozhodčí. Jinak, co se týká zápasů Vašeho Mountfieldu ve Zlíně, tak taky žádná sláva, spíš haluz. Vždy jsem Váš tým řadil mezi špičku extraligy, včetně fanoušků, ale teď Vám přeju sestup. Vymlouvat neúspěch na vše možné je hanba.

 16. Negativ - ZL

  Tak nevim. Ale ten ubreceny tym ze Zlina dnes smetl lidra tabulky Pardubice 5-1 a to presto, ze mimo jine hral cca 4 minuty ve trech proti peti ( po skonceni jednoho trestu stejne jako v Budejovicich v oslabeni paradne skoroval ) a rozhodci stejne jako v Budejovicich byl zrejme nejak motivovan. Zlin je ted na nejlepsi ceste udrzet sestou pozici. To naopak „nemotorove“ Motoru Budejovice prohrali dobre rozehrany zapas v Boleslavi a jsou na nejlepsi ceste si zahrat s Brnem baraz. Tedy vyse uvedene nesmysly na tomto blogu a zejmena pak blaboly dusevne naruseneho pana Kůrky v poradu Dohrano pusobi velmi komicky. Pokud pan Kůrka nazval muzstvo Zlina zoufalci, tak se mi jen tezko hleda synonymum pro hrace Budejovic… Totalni pitomci, hokejovy nýmandi nebo extraligove trosky? Asi od kazdeho trochu .-) Krasny pocit videt vas jak jdete ke dnu!

 17. Hugo

  OMG, ty jsi magor, ale třeba to už dneska vidíš jinak, možná už ses probudil z té černé můry. Tolik dementních vět už jsem dlouho nečetl. Prostě si přiznej, že jste ještě větší zoufalci, než jste doteď byli, když neporazíte ani takové zoufalce, jako je Zlín. Tak pozdravujte v baráži, panáčkové 🙂 Hola hola hola, první liga volá 🙂

 18. Tonda

  LOL, letmo jsem prolítnul pár komentářů a vzpomněl jsem si, jak si se mě jednou snažil přesvědčit, že hokejisti či fotbalisti nebo jejich fanoušci, jsou inteligentní bytosti. :o)

 19. lukyn

  tak tohle je dost tapný článek….Zlín nemnůže za to že Budějovice na to play off nemají.A rozhodčí taky jenom člověk taky může udělat chybu.Ale štvou mě ty řeči ,ze Zlín jsou ubožáci ,podívejte se na sebe vy jste 11.tí a Zlín 6.tý, tak kdo je tady potom ubožák.A navíc Zdeněk Venera je jeden z nejlepších trenérů tady v extralize…Jo a ještě na závěr přeju Českým Budějovicím hodně neštěstí v 1.lize do které brzy spadnete, jo a největší dement je Duda nekoho zfaulje pak se do něho ještě pustí pěstmi a pak se diví že si musí jít sednout.Prostě nejvejtší zoufalci jsou České Budějovice!!!

 20. reguest

  tak zoufalci ze Zlína jsou ve čtvrfinále….a kde že skončily MOTOR ?…holt zoufalci jsou na pátym fleku a borci z Budějic 11. 😀 můžu se jen a jen smát

 21. Negativ - ZL

  Tak uz mu dejte pokoj 🙂
  Sam vi ze to spolecne s Kůrkou prehnali a ted jen zoufale zavidi. No nic, snad pristi sezonu navidenou! .-)))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *