EURO 2008 začíná a Češi sbírají další výhry

EURO 2008Fotbalový evropský šampionát ve fotbale se nezadržitelně blíží. Už odpočítáváme poslední dny a hodiny do prvního utkání, ve kterém se střetne náš výběr proti výběru Švýcarska. Přestože šampionát ještě nezačal, už sbíráme výhry. Jaké? Nejprve Karel Poborský vyhrál v anketě o nejlepší individuální akci historie ME (Mistrovství Evropy) a nyní Dominika Hužvárová vyhrála soutěž o Miss EURO 2008!

Již dříve jsem četl, že všechny zápasy televize Prima bude vysílat i na internetu, takže se máme na co těšit! Prima taktéž chystá speciální pořady „LIVE“, ve kterých představí vybrané fotbalisty (k vidění bude Cesc Fabregas, Fabio Cannavaro a Zlatan Ibrahimovic a vše pak zakončí výběr toho nejlepšího z daných pořadů nazvaný The Best Of „Live“). Pokud to ještě nevíte, tak oficiální písní šampionátu se stala skladba Can you hear me od Enriqua Iglesiase.

Fotbalových písní vzniklo za poslední dobu dost. Zmínili se o tom i na iDnes, ale to samozřejmě není vše. Hudba k šampionátu vzniká snad ve všech hudebních žánrech a tak vznikla například i jumpstylová píseň. O tu se postaral Picco společně s Jens O. Přemýšlel jsem, jak vás nejlépe dostat do fotbalové horečky. Video nazvané Honzo, pojďte k nám to asi nebude. Proto musím poděkovat firmě Nike, která plodí skvělá videa jedno za druhým! Pro začátek si dáme reklamu, ve které hlavní roli hraje hvězda posledního šampionátu (nejsem si jist, zda to bylo ME nebo to bylo MS?!) a hvězda Manchesteru United Wayne Rooney. Elipsu moc kreslit neumí, ale zato střílí přesně.

Toto video vyvolalo docela dost diskuzí. Nikdo nechtěl věřit, že to dokáže trefit takto na jednu ránu. Spousta lidí se pokusila Rooneyho napodobobit a některým se to i povedlo. Jak takový pokus může vypadat vám ukáží kluci z fotbalového klubu Adelaide United.

Firma Nike se zachovala velmi pěkně a ukázala nám, jak toto video vzniklo. Sice to nebylo trefené na první pokus, ale bylo to výrazně lepší než u kluků v Adelaide United. Wayne Rooney má i vyjímečný zrak a reakce, které údajně v Manchesteru trénuje se speciálním trenérem. Používá nějaké laserové terče… O jeho přesnosti se vlastně můžete přesvědčit i na konci následujícího videa o vzniku předchozí reklamy.

Bohužel Anglie byla vyřazena v kvalifikaci (což je pro mě jednoznačně největším zklamáním  celého letošního EURA) a tak Wayna v akci neuvidíme. Zato zcela jistě uvídíme jeho klubového spoluhráče. Cristiano Ronaldo, bez pochyby největši hvězda současného šampionátu, bude hrát za Portugalsko (dokonce jako kapitán) a tak se potká i s naším týmem už v základní skupině. Pokud vám nedělá takový strach o výsledek utkání jako mně, tak zbystřete, protože Ronaldo je rychlý jako nejvýkonnější sériově vyráběné vozidlo na planetě – Bugatti Veyron!!!

Nike si přichystal opravdu skvělé reklamy. Všechny se sem samozřejmě nemohou vejít, proto vám doporučuji mrknout na profil firmy Nike na YouTube, kde najdete více videí. Pokud máte raději český portál Stream, i tam videa najdete – hledejte zde.

1 komentář u „EURO 2008 začíná a Češi sbírají další výhry

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *