13 komentářů u „2. semestr na vysoké škole (ČVUT FEL – EaI)

 1. Lucie

  „I díky tomu nyní beru své studium na této škole velmi prestižně, protože to rozhodně žádná procházka růžovým sadem není.“ – tyjo, tak tohle ti docela i zavidim. u nas je to studium spis strasne frustrujici zalezitost, pac ustavy mezi sebou nekomunikujou dobre, vyucujici mezi sebou a s nama nekomunikujou dobre, obcas i vubec, vsechno je tam strasne zmateny nebo nedoreseny a clovek se pak citi spis jako administrativni krysa nez jako student.

 2. Scotty

  @Lucie: Já nemůžu říci, že by to u nás bylo nějak jinak. U nás neznamenáš vůbec nic a nikoho nezajímáš. Ale zase když vylezeš ven s titulem, tak můžeš bejt na sebe hrdá – a v tom já vidím tu prestiž. Dojít až na konec…

 3. Dominik

  Jen jedna věc, ta gramatika… To je příšerné, já vím, že jsi technik, ale shoda podmětu s přísudkem by ti něco říkat měla. Zkus se někdy zamyslet třeba „o věcech, které byli zřejmé“ FUJ!!!
  A je toho tam víc, čárky a tak nejsou podstatné, ale i/í a y/ý je fakt důležitá část české gramatiky.

  V mých posudkách k BP jsem byl pochválen za anglickou gramatiku a zároveň tam oponent přidal, že si stěžuje na úroveň českého jazyka studentů FEL ČVUT. A je to pravda, stačí se podívat do jakékoliv práce studentů z FELu a většinou se najde chyba.

  Měj se a oprav to prosím

  Dominik

 4. Scotty

  @Dominik: Omlouvám se a stydím se. Sice jsem to po sobě četl třikrát, ale shoda není to, co po sobě kontroluji. Nikdo nejsme strojem a chyby jsou běžné, čímž se nechci nijak ospravedlňovat.

 5. Jirin

  „X36PJV – Programování v jazyku Java (nemělo by správně být v jazyce?!) “

  myslim, ze jsou mozne oba zpusoby. pokud si dobre vzpominam, tak je tam jak hrad, tak pomocny vzor les. ale nejsem cestinar:-)

  Hodne stesti u zkousek!

 6. RON

  Java je zlo, tam mi ujel vlak hned na zacatku zimaku a do konce letnaku jsem ho nedobehl. Zkousky vsak mam obe a uz slibuju svetu, ze nikdy programovat nebudu 😀

 7. nhx

  No to je vtipny, prihlasit se na FEL EaI a rict, ze te nebavi elektronika. Bude z tebe jednou skvelej odbornik, tzv. inzenyr na baterky.

 8. Tonda

  nhx: Měl jsem podobný pocity, když jsem si tohle přečetl, ale už radši nic neříkám. Jsem totiž hlupák z STM. :o)

 9. Scotty

  @nhx: @Tonda: Jak koukám, tak tady někdo něco nepochopil, pánové. Pokud narážíte na tuto část: „Foit je ohromným odborníkem a je vidět, že elektronikou žije. Bohužel já a drtivá většina studentů jí nežijí a tak přednášky pro nás postrádaly smysl.“, tak vězte, že jejím smyslem není to, že by mě elektronika vůbec nezajímala. Její pointa je, že mě nezajímá až v takové míře, resp. hloubce, v jaké jí probírá pan Foit. A pokud jste nikdy na jeho přednášce nebyli, tak se raději zdržte podobných komentářů, protože nevíte, o čem mluvím…

 10. Pingback: Druhé zkouškové a informace o mé budoucnosti | Weblog Tomáše Kápla

 11. D.

  Přiznám se, že jsem příspěvek nečetla úplně celý od začátku do konce, ale nemohu nereagovat na Dominikův komentář: kde se píše jaké „i/y“ rozhodně nepatří do české gramatiky, to patří do pravopisu (stejně jako čárky) – a pravopis součástí gramatiky není (ledaže by měl Dominik na mysli knihu, kam se se kapitolka o pravopisu často přidává, a nikoli oblast lingvistiky).
  K „jazyku“: http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=jazyk&Hledej=Hledej
  Ještě bych chtěla říct, že článek se čte velmi dobře a „na technika“ má autor barvité a poutavé vyjadřování 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *