Weblog ve verzi 2.0 (beta) vás vítá

Ano, je to tady! Již dlouho slibovaná událost se stává skutkem. Současně s publikováním tohoto článku je spuštěna nová podoba tohoto webu. Změn je poměrně hodně a tak se na ně pojďme podívat. Než se na to ale vrhneme, tak bych mohl naposledy vzdát hold starému vzhledu, jeho autorem nazvaným jako WP Glass 1.0PR. Zde si ho můžeme připomenout:

První vzhled tohoto blogu (kliknutím zvětšíte)

Nový vzhled vytvořil a dal volně k dispozici Vladimir Prelovac. Vzhled pojmenoval Amazing Grace (což v překladu znamená Ohromná laskavost (dá se to přeložit i jinak, ale toto se mi líbí nejvíc)). Tento název zvolil především podle stejnojmené písně. Na YouTubu je ve spoustě verzích, včetně verze od samotného Elvise. Mně však nejvíce oslovila tato:

A teď se pojďme podívat na novinky na tomto webu. V pravém horním rohu se zobrazuje fotografie. Není to ledajaká fotografie, je to totiž fotografie začarovaná. Pokaždé se totiž zobrazí jiná. V současné době je pro vás připraveno 93 speciálně vybraných fotografií a do budoucna se toto číslo určitě zvýší. Na fotografiích jsem k vidění já, místa kde jsem byl a věci, které mě zajímají a baví. Pod fotografií jsou dvě zajímavé položky – mikroblog a sdílené položky.

Ve sdílených položkách Google Readeru vám předkládám již od června výběr toho nejlepšího či nejzajímavějšího z mé RSS čtečky. Samozřejmě vás nemusí všechno z toho zajímat, pro někoho mám až moc široký seznam RSS zdrojů. Nicméně je to jeden ze způsobů, jak získat zpětný odkaz z tohoto webu. Mikroblog je zde však naprostou novinkou. Nechtěl jsem být žádný žabař a mít tu ze začátku jen jednu položku a tak již nějakou dobu mikrobloguji na twitteru. Pokud jste nikdy twitteru nepřišli na chuť nebo ho snad nepochopili, tak vám radím, ať se zkusíte zaregistrovat a sledovat pár lidí, kteří vás zajímají. Jako registrovaný uživatel totiž vidíte úplně něco jiného a @odpovědi již poté dávají smysl. 🙂

Dále byl zprovozněn gravatar. Že nevíte co to je? To jsou ty malé obrázky u komentářů. Pokud u svého komentáře nevidíte žádný specifický obrázek, tak jděte na www.gravatar.com a přidejte si ke své mailové adrese nějaký pěkný obrázek. Poté se bude zobrazovat i zde.

To jsou asi ty hlavní novinky, které by vás mohli zajímat. Jak je napsáno v nadpisu, jedná se stále o verzi beta, takže jí ještě několik dní budu vylepšovat, zkrášlovat a různě modifikovat. Pokud však naleznete chybu, tak mi jí prosím reportujte. Použijte klidně komentáře nebo pokud máte i jiný kontakt na mě, tak můžete použít i ten.

10 komentářů u „Weblog ve verzi 2.0 (beta) vás vítá

 1. Tonda

  Pěkný no. 🙂

  Ty fotky bys IMHO mohl vybrat trochu líp. Při první návštěvě tam na mě vybafnul nějakej kluk na pařezu a já myslel, že jsi zapomněl změnit defaultní fotku.

  Co to menu s kategoriema? Neni jich tam nějak málo? A zrovna těch, o kterých moc nepíšeš?

  A still online má vyjadřovat jako že jsi stále online? Já bych tam dal always, still je spíš takový ještě.

 2. Scotty

  @Tonda: Dík.

  Na té fotce je můj bratranec, se kterým jsem geocachingoval – to byla jeho první keška.

  Ty kategorie nahoře jsou automaticky vybraný a ten skript na výběr jsem na první pohled nepochopil. Zkusím se na něj někdy podívat podruhý, zamyslím se nad ním a případně ho upravím či na to místo dám něco jiného.

  Still online má být podtitul blogu, který mám v hlavě asi tak rok. Původně to měl být nový název, ale když jsem to tam viděl, tak se mi to zas tak moc nezamlouvalo a udělal jsem z toho jen podtitul. 🙂

 3. Petr "kivan" Miko

  Pěkné ovšem, vašnosto :)) Sice to není téma, které bych já sám volil, ale vypadá pěkně 🙂 A jak už bylo napsané výše – náhodná fotografie je výborná záležitost (sakra, skoro bych to chtěl také! :)). Tak nyní už jen přeju inspiraci pro další články, když už máme nové téma 🙂

 4. Evča

  Hezké Tomáši, ty fotky jsou prima nápad autora. 93 kousků, tak to je docela síla. Kdy já se dokopu k redesignu, to tedy nevím.

 5. Veronique.in.chains

  Šikula. Já tehle typ designů moc nemusim, připadaj mi takový moc oficiální a děsně neosobní, ale ke tvýmu stylu psaní se to docela hodí. Taky bych už měla nějak dát do kupy ty gravatary, nikdy mi to nejde nastavit tak, aby se mi to líbilo…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *