Software od Microsoftu pro studenty zdarma – DreamSpark.cz

Již v minulém článku jsem slíbil, že se zmíním o programu DreamSpark společnosti Microsoft. Díky tomuto programu má každý student v České republice možnost získat profesionální a funkcemi nijak neomezený software.

Asi každého bude zajímat, jaký software si lze stáhnout a co pro to musí udělat. Podmínky jsou jednoduché – musíte být studentem v České republice (vlastně ani ČR není podmínkou – jsme totiž už dvanáctou zemí, kde MS tento program spustil). Svůj studentský status dokládáte kartou ISIC (samozřejmě studenstkou variantou této karty). Dále ještě potřebujete (kromě počítače s Windows a připojením na internet) Microsoft Windows Live ID. Pokud ho nemáte, tak si ho můžete zaregistrovat na www.home.live.com. Tento účet poté můžete využívat pro komunikaci přes síť MSN (často nazývanou jako Windows Live Messenger, což je pouze klient), pro blogování na Windows Live Spaces, publikování fotografií, ukládání dat na internetu (SkyDrive) a k dalším službám nejenom od společnosti Microsoft.

Nyní se pojďme podívat na samotný software. V současné době jsou k dispozici tyto aplikace:

 • Visual Studio 2008 Professional Edition – profesionální nástroj pro tvorbu mobilních, webových, desktopových a víceúrovňových aplikací s integrovanou podporou vývoje pro Microsoft Office, určený zdatnějším vývojářům, kteří již pracují samostatně. Studenti ho mohou využít například pro tvorbu svých soukromých aplikací umožňujících využívat služeb internetových obchodů z mobilního telefonu nebo třeba zasílání fotografií z mobilního telefonu přímo na své osobní internetové stránky.
 • Expression Studio 2 – jedná se o ucelený balík všech nástrojů Expression obsahující moduly Web, Blend, Media, Encoder a Design. Pomocí těchto nástrojů pro design grafických a interaktivních softwarových prvků mohou grafici a designéři efektivně a kreativně tvořit vizuálně přitažlivé a uživatelsky přívětivé aplikace. Expression Studio 2 umožní tvorbu osobní webové prezentace se zajímavými aplikacemi a uživatelsky přívětivým prostředím.
 • SQL Server 2008 Developer Edition – představuje integrované řešení pro správu a analýzu dat. Zajišťuje vysoký stupeň bezpečnosti, spolehlivosti a produktivity při práci s důležitými daty a business intelligence. SQL Server 2008 nabízí například zajímavé možnosti pro ukládání GPS souřadnic z navštívených míst a následně je propojit s pořízenými fotografiemi. S takto upravenými snímky lze na základě geografických údajů lehce pracovat, archivovat je a vyhledávat.
 • Windows Server 2008 Standard Edition – poskytuje zjednodušenou správu pobočkových serverů, vylepšuje správu identit a přístupu, vytváří výkonnou webovou platformu a nabízí nákladově efektivní virtualizaci serverů. Jde o vhodný základ pro vytvoření přitažlivé osobní internetové prezentace, která využívá nejmodernějších možností práce s daty a grafikou.
 • XNA Game Studio 2.0 (včetně 12měsíčního zkušebního členství v klubu Creators Club) – umožňuje vytvořit graficky propracovanou hru pro více hráčů na platformách Microsoft Windows a Xbox 360.
 • IT Academy student pass – nabídka řady vzdělávacích produktů pro začátečníky i pokročilé jak z oblastí vývoje klientských, serverových, databázových a webových aplikací, tak i z oblasti správy systému Windows Vista.

Pokud jste student, tak si myslím, že je to velmi zajímavá nabídka jak získat software, jehož cena běžně přesahuje 100 000Kč. Pro některé vysokoškoláky asi tato nabídka nebude moc lákavá, neboť na většině českých státních vysokých školách je možné získat tyto aplikace (a desítky dalších) z programu MSDN-AA (MSDN Academic Alliance). Nicméně ani na univerzitách, kde je tento program k dispozici, není přístupný všem studentům. Možná i těm se hodí program DreamSpark

7 komentářů u „Software od Microsoftu pro studenty zdarma – DreamSpark.cz

 1. Tonda

  Když něco překládáš, měl bys do toho dát trochu českýho ducha. Některý věty zní hrozně strojeně nebo dokonce nadávaji smysl.

 2. Tonda

  O tom samozřejmě mluvim, copak tady je něco jinýho?

  „Studenti ho mohou využít například pro tvorbu svých soukromých aplikací umožňujících využívat služeb internetových obchodů z mobilního telefonu nebo třeba zasílání fotografií z mobilního telefonu přímo na své osobní internetové stránky.“ Blbější větu jsem nečetl.
  Jestli jsi to nepřekládal ty, tak by měli změnit překladatele. Pokud je to naspaný i v angličtině a dokážou popsat ten program jen takhle blbě, tak to potěš.

 3. Petr

  Zajímavej článek 🙂

  @Tonda: Prosimtě, nerejpej za překlad – ta věta není až tak špatná – dá se z ní pochopit oč jde. Navíc se každému stane, že napíše sem tam nějakou blbost (myslím, že i tebe nevyjímaje) a hned kvůli tomu rýpat nemá smysl – pokud ti to teda nedělá dobře :))

 4. Tonda

  Díky tomu, že ti někdo říká co děláš špatně, se můžeš zlepšit. Mně to teda nevadí a rozhodně bych tomu neříkal rýpání.

  Jakto že se z ní dá pochopit oč jde? Vždyť to je nástroj pro vývoj a oni tam pleskou nějakej konkrétní případ.
  To je jako bys o Wordu řekl, že to je nástroj pro psaní životopisů a výročních zpráv.

 5. Pingback: Svátky vánoční | PetrMiko.cz - Blog | Est Sularus Oth Mithas

 6. Johny

  Však tam uvádí příklady. Nepíšou, že je to JEN na tohle a tohle. Pak by měla po korekci tvá věta vypadat takhle: „To je jako bys o Wordu řekl, že to je nástroj !TŘEBA! pro psaní životopisů a výročních zpráv.“ 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *