Kolik (nejenom vám) zbývá času?

watches2 Pokud jste viděli seriál IT Crowd, tak ve druhé sérii (konkrétně ve druhém díle) Moss našel webovou stránku, která vám řekne datum vaší smrti.

Stránky s touto funkcí se nějak přemnožily. Jestliže vás tato blbost láká k vyzkoušení, tak tady jich pár máte:

http://www.deathclock.com

http://www.findyourfate.com/deathmeter/deathmtr.html

http://www.death-clock.org

http://www.users.dircon.co.uk/~palfrey/tom/death/main.htm

Určitě byste jich našli víc, ale tohle pro názornost bohatě stačí.

Pokud jste (ne)šťastným majitelem (nebo snad majitelkou) populárního přehrávače jménem iPod od firmy Apple, tak pro vás je na internetu podobná stránka. Tedy po zadání sériového čísla vašeho přístroje (to je hlavně k určení modelové řady a datumu výrobu) a zodpovězení pár otázek vám oznámí, jak dlouho s vámi váš přehrávač ještě bude ve funkčním stavu. V otázkách odpovídáte na otázky kde a jak používáte iPod, zda iPod někdy přišel do kontaktu s vodou, případně kolikrát vám spadnul. Poté, co odpovíte na těchto pár dotazů, tak se vám ukáže výsledek, kdy váš iPod odejde do elektronického nebe (buď mu tranzistorové pole lehké), s přesností na sekundy. Dále máte možnost si tento verdikt uložit do Google kalendáře. Poslední, co vám to rovnou zobrazí, je předpokládaná kapacita vašeho akumulátoru. A jelikož Apple využívá pouze vestavěné akumulátory, tak máte možnost investovat do nové baterie. Stránka se totiž nachází na webu, který se zabývá opravami těchto přehrávačů.

Pokud máte iPod nebo si tuto stránku chcete jen vyzkoušet, tak klikněte SEM. Pokud iPod nemáte, tak na webu je k dispozici několik sériových čísel, která můžete vyzkoušet…

O funkčnosti, respektive pravdivosti takovýchto webů lze jen spekulovat…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *