Novaspace – Next Generation Tour 2009

Už je to týden, co Novaspace vystoupili v českobudějovické Lucerně a tak bych o tom také měl napsat. Snad ten časový odstup pomohl a nebude se vám zdát článek tak negativní. Asi bych měl na úvod říci, kdo nebo co je to Novaspace. Novaspace patří mezi mé oblíbené hudební projekty. Historie Novaspace začíná v roce 2002, kdy tento projekt vznikl v německém Berlíně. Tehdy zpěvačka Jessica Böhrs (kterou mnozí znáte z filmu Eurotrip) nazpívala první hitovku. Píseň Time after time se okamžitě stala oblíbenou – umístila se na šestém místě německé hitparády a hudební televize MTV jí zařadila do svého playlistu. Jakmile si Novaspace podmanila střední Evropu, vydala několik cover verzí ke starším hitům. Tím popularita jen rostla. V posledních letech jste možná o Novaspace neslyšeli a není se co divit. Jessica Böhrs totiž přestala zpívat nové písně a vystupovat, takže to vypadalo, že Novaspace brzy zanikne. To se naštěstí nestalo a na začátku tohoto roku vyšlo oznámení, že Novaspace změnila zpěvačku. Půvabnou blondýnku Jessicu vystřídala krásná černovlasá Jenny Marshala. Zároveň jsme se dozvěděli, že Jenny začíná vytvářet nové písně a to pod hlavičkou Novaspace.

Teď už víte vše potřebné o formaci Novaspace a tak se můžeme vrátit k samotnému vystoupení. V Lucerně jsem byl od léta a od smrti jednoho z majitelů (Dana Fleischmana) pouze jednou na DJ Scottym a tak jsem byl zvědav, co vše se tam změnilo a zda se mohu těšit na další podobné akce. Jak se akce blížila, já zjišťoval, že věci nejdou tak, jak  by měli a začal se po právu obávat samotného vystoupení. Přeci jen není normální, aby se takováto akce konala v pátek. Vždy v Lucerně akce bývaly v sobotu! A když jsem zjistil, že nerozdávali ani vstupenky do soutěže v rádiu, tak jsem si myslel, že si ze mě někdo dělá srandu. Proč nevyužít reklamu v podstatě zadarmo díky tomu, že dám do rádia pár lístků do soutěže?!

Jenny Marshala na pódiu se svými tanečnicemi

Když nadešel den samotného vystoupení, tak jsem byl ještě do 18 hodin ve škole v Praze a rychle spěchal domů. Do Lucerny jsem se vypravil až něco kolem půlnoci a čekal jsem plný parket a skvělou náladu. Místo toho jsem našel Lucernu tak prázdnou, že jsem si mohl sednout i na sedačku, která snad nikdy nebyla prázdná. Vystoupení dříve byla od jedné hodiny a když už lidé na tento čas dorazili a parket slušně zaplnili, tak se Novaspace nedočkali. Místo toho koukali na pódium, kde byli asi 4 kluci s lahváčem a obsluhovali laser, který se tam objevil. Pod laserem byl transparent Evropy 2, takže byl asi jen zapůjčen. Zhruba deset minut po jedné hodině byl parket slušně zaplněn a tak každý čekal, že Jenny ze šatny vypustí. To se však nestalo a bylo oznámeno, že ještě pustí osm písní a pak bude samotné vystoupení. Jenže těch osm písní bylo v takovém stylu, že lidé na ně nemohli ani tancovat a tak prostě parket opustili. A tak se stalo, že když přicházela Jenny, tak na parketu bylo prázdno.

Laser pravděpodobně Evropy 2 promítal nápis

Ale ještě předtím, než Jenny přišla, tak nám byla puštěna reklama Evropy 2! Opravdu nekecám! Na diskotéce, kam jsem si zaplatil vstup, jsem musel poslouchat reklamu! Opravdu blbý vtip. Když Jenny přišla na pódium, tak se lidé nahrnuli na parket. Ale ne tančit, ale stoupnout si, aby lépe viděli. Jenny byla úžasná – snažila se používat hodně českých frází, komunikovala s lidmi a úsměvy rozdávala všude kolem sebe. Oproti tomu dav před ní jen stál, případně natáčel a fotil. Ač se Jenny snažila, tak dav prostě nerozhýbala. Opravdu mě mrzí, že si tím musela projít a nemůžeme se divit, že zazpívala asi osm písní (z toho jednu dvakrát jako přídavek) a odešla asi po půl hodině. Ono taky co by zpívala více – vždyť sama nazpívala 3 písně a jedna z toho je pouze přezpívaná původní píseň Jessicy. Níže si můžete prohlédnout jednu z nich, mou nejoblíbenější – Love Changes Everything (ZDE si můžete prohlédnout LIVE záznam v nevalné zvukové kvalitě)

Bohužel z vystoupení, které mohlo patřit k tomu nejlepšímu, co v Lucerně bylo, se stalo jedno z nejhorších. Na vině ale nejsou samotní lidé, ale vedení Lucerny, které jí alespoň pro mě úplně pohřbilo. Nedivil bych se, kdyby po tomto vystoupení už žádné podobné nebylo, protože se jim to vyplatit nemůže. A není to škoda jen pro Lucernu, která pomalu padá ke dnu, ale je to také škoda pro celé jižní Čechy, protože nikde jinde se podobné akce nedělali. Nejblíže se konají v Benešově a tam já rozhodně jezdit nebudu. Sbohem, Lucerno…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *