Guru Josh Project aka Darren Bailie v Lucerně

Už je to pěkně dlouho, co jsem nebyl na nějakém vystoupení nebo v klubu. Když nad tím přemýšlím, tak kromě návštěvy v Karlových Lázních v Praze to bylo naposledy v listopadu minulého roku, kdy do Českých Budějovic přijel Franky Tunes. Všechno to má ale jediný důvod – v českobudějovické Lucerně (ani v jiném klubu v mé blízkosti) dlouhou dobu nebylo nic, co by mě přilákalo. V Lucerně se stále dokola točili trapáci z Evropy 2 (Mareš, Hezutský a Cejnar) nebo třeba Michal David. Proto jsem ocenil, že si Lucerna k oslavě 2. narozenin přizvala i zahraniční star – Guru Josh Project zastoupený Darrenem Bailiem. Guru Josh Project je hudebním projektem, který v roce 2007 založili 3 osoby – Darren Bailie (DJ a producent), Guru Josh (skladatel) a Snakebyte (producent).

Oslava 2. narozenin klubu Lucerna v Českých Budějovicích byla naplánována na sobotu 11.4. Jako obvykle jsem předtím, než jsem se do Lucerny odebral, šel navštívit nějakou hospodu. Tentokrát to byla B-26ka, což je sice hospoda na náměstí Přemysla Otakara II., ale pivo má levnější než hospoda v Praze (a teď nemám na mysli hospody v centru). Tam jsem poseděl do cca 22:45 a pak jsem si udělal procházku krásnými nočními Budějovicemi až k Lucerně. Už když jsem tam dorazil hrál DJ Basslicker. Asi i on sám si zažil zkoušku ohněm, protože mu údajně nefungoval odposlech a tak musel hrát pouze podle jeho citu a cítění. I kvůli tomu údajně zahrál i nějaké to RnB, což zrovna není můj styl. Jinak se za tu dlouhou dobu, co jsem v Lucerně nebyl, moc nezměnilo. Přibyl akorát jeden laser, který můžete vidět i na fotkách, protože je přímo za DJem.

DJ Basslicker

Když už se čas překlopil za 00:30, tak se před DJským pultem začali připravovat muzikanti, kteří doprovázejí Martinu Pártlovou. Martina  Pártlová soutěžila v soutěži X-Factor a původně právě v tomto klubu pracovala jako barmanka. Zhruba v 00:45 byla uvedena Doktorem Bubnem a začala zpívat. První píseň byla pravděpodobně nějaká vlastní tvorba, ale poté již zpívala pouze písně přejaté. Většina z nich byla od Pink a jednu z nich – Who Knew – jsem pro vás natočil telefonem a tak si jí můžete „vychutnat“. Omlouvám se za zvuk, ale můj telefon trochu nezvládal…

Poté chtěl Doktor Buben trochu pozvednout atmosféru a rozdovádět lidi a tak zkusil trapný pokus. Řekl, že v té atmosféře nám Martina nedá žádný přídavek a Martině slíbil, že nás rozdovádí. Na to pouze řekl do davu: „Víte, já jsem Sparťan.“ A očekával nějaký velký pískot, ale to se asi trochu přepočítal. Lidé buďto ví, že Buben dělá moderátora pro hokejovou Spartu a nebo s tím, že je sparťan dokáží žít… Když Martina Pártlová dozpívala, tak se všichni shromáždili u DJského pultu a došlo k předání 30 000Kč českobudějovické nemocnici.

Martina Pártlová

Po tomto hezkém gestu již nastoupil Darren Bailie – jediný DJ projektu Guru Josh Project – a po krátkém intru pustil píseň nejznámnější. Ano, není to nic menšího než nejprodávánější singl loňského roku – Infinity 2008. Začátek jeho vystoupení jsem opět natáčel telefonem, ale se zvukem si telefon už prakticky neporadil a tak pouze pro zájemce přidám odkaz. Protože Guru Josh Project nemá další songy, které by se výrazně proslavily, tak poté hrál již Darren Bailie pouze klasické hitovky. Lucernu jsem opustil klasicky po 3. hodině a jel poslední noční linkou do Nemanic, odkud jsem si dal krásnou 3 kilometrovou procházku po E55 až domů…

Darren Bailie a tanečnice

Poprvé jsem nějaké akci nevytvořil stránku na last.fm a tím pádem jsem nedával fotky ani na Flickr. Tentokrát již bylo vše pouze na Facebooku. Takže pokud jste tam někdo byl, můžete se zpětně přidat k této akci nebo kouknout na mé vybrané fotky.

Darren Bailie

Do Lucerny se asi zase na dlouhou dobu nepodívám, protože se tam podle programu zase vrací trapáci. Ale naštěstí se tam alespoň 20.6. objevil DJ Novus (z formace Groove Coverage – jejich jedna zpěvačka zde už vystupovala) a po něm (datum nebyl ještě stanoven a proto to není ani v programu) se zde objeví DJ Scotty (určitě znáte song Black Pearl)!

Darren Bailie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *