DJ Novus aka Groove Coverage byl v ČR

DJ NovusKapela Groove Coverage je v České republice poměrně známá a populární. Málokdo ovšem ví, kdo za touto kapelou stojí. Tato německá formace je složena ze dvou zpěvaček a jediného DJe. Tím DJ je právě DJ Novus, který včera vystupoval v českobudějovické Lucerně. Již dříve na stejném místě vystoupila zpěvačka Mell z Groove Coverage a já byl samozřejmě u toho.

DJ Novus je Němec a residenta dělá v Ingolstadtu. Pokud vás zajímá význam pseudonymu, tak vězte, že jde o latinu. Novus totiž latinsky znamená nový. Zajímavý však byl i samotný začátek jeho kariéry. Tu započal v domě svých rodičů, kde dělal neprve párty pro své přátele a pak i pro široké okolí. Na jedné ze svých Hands-up-Party Trance se seznámil s Axelem Konradem, který je vám jistě znám (stojí například i za projektem Baracuda). Tím odstartovala jeho kariéra, která v roce 2001 vyvrcholila založením projektu Groove Coverage ve spolupráci s Suprime Music Ingolstadt. Jeho debut s producenty Axelem Konradem a Ole Wierkem byl nadmíru úspěšný a dostal se s ním až do hitparády Top 20 of the Dance/Club. Jenže nikdo netušil, co přijde poté. Hned druhý singl, cover verze superhitu Mika Oldfielda, Moonlight Shadow zaznamenal mnoho úspěchů ve všech možných hitparádách a v samotném Německu se během pouhých 14 dnů dostal do TOP 20-ti nejprodávanějších skladeb! Od té doby DJ Novus vydal ještě hodně úspěšných hitů a to vše pod hlavičkou Groove Coverage. I proto je pro mnoho lidí jméno DJ Novus neznámé a proto jsem tu lehce shrnul nějaké info, neboť o něm moc informací na internetu nenajdete…

DJ Novus aka Groove Coverage

Na samotné vystoupení jsem se hodně těšil. V Lucerně (či jiném klubu) jsem nebyl už od dubna, kdy jsem byl na vystoupení Darrena Bailieho. V současné chvíli se mé zkouškové blíží ke své polovině a neustálé učení si žádalo změnu. A kulturní vložka zabila několik much jednou ranou.

DJ Basslicker

Do Lucerny jsem dorazil někdy po půlnoci. To už samozřejmě hrál DJ Basslicker a mě nemile překvapilo, že si lidé žádají hrát R’n’B! Bože, Sámere, co jsi s těmi lidmi provedl?! Dalším překvapením pro mě byla samotná účast. Lucerna překvapivě nebyla zaplněná! Na zahraniční hvězdu! Pochopil bych, že DJ Novus je pro spoustu lidí neznámá osoba, ale vždyť na plakátech bylo zmíněno především jméno Groove Coverage! A ani to lidi nepřitáhlo. Je to smutné, protože Lucerna je jediný klub v jižních Čechách, který si takové hvězdy zve. A nyní je zve stále méně a s takovouto návštěvou to může dopadnout tak, že v Lucerně budou neustále trapáci jako Mareš, Hezutský či Michal David. Samozřejmě, spoustu lidí přetáhl Benešov, kde v ten samý den vystupoval DJ Scotty.

DJ Novus aka Groove Coverage se svým jablkem

DJ Novus se na podiu objevil někdy kolem 0:45 a začal vyndavat nějaké krabičky a kabely. To bylo samo o sobě zajímavé, protože většinou je veškerá technika připravená dopředu. Až když jsem viděl napájecí adaptér, který vyrábí Apple, tak mi to docvaklo. DJ Novus si připojil vlastní slučovač a poté do něj zapojil výstup ze svého Apple MacBooku (tipnul bych si, že to byl MacBook Pro, ale nevím, nejsem Apple znalec). Ačkoliv měl připraveny ještě dva gramce a dva CD playery, tak většinou hrál pouze z notebooku. Gramce využíval pouze zřídka a asi jen na jingly „Grooooooooooove Coverage!“.

DJ Novus aka Groove Coverage

Dlouho dopředu jsem byl varován, že DJ Novus nebude hrát moc věcí z playlistu Groove Coverage, ale bude hrát klasické hitovky. O tom by svědčil i jeho playlist na webu formace. Nicméně Novus překvapil a hity hrál. Bylo vidět, jak těží ze jména a snad i slávy formace. I proto se musel pochlubit před hitem God is a girl, kde všude tento singl byl číslem 1 v hitparádách. Pokud si dobře pamatuju, tak vyjmenoval jen asijské státy.

DJ Novus aka Groove Coverage a zářící jablko

Možná jsem se těšil až moc, možná jsem jen byl otráven tím, že hrál z notebooku a to navíc s logem Apple, které zářilo do tmy. Prostě jsem Lucernu opouštěl docela znechucen. Navíc to, co si dovolil, jsem ještě neviděl. Během svého vystoupení (které mělo trvat do 4 hodin, ale skončilo už ve 3) odešel asi na 15 minut pryč! Nechal hrát pouze setík z notebooku. A lidem to bylo celkem volný. Za toto však musí majitel diskotéky zaplatit pěknou pálku…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *