Franky Tunes z Topmodelz vystoupil v Českých Budějovicích

Mnou dlouho očekávané vystoupení mělo být v českobudějovické Lucerně původně již 25.10., nicméně kvůli nehodě Franky Tunese (není to ověřená zpráva, ale více se mi nepodařilo zjistit) se toto vystoupení přesunulo na hezký datum 22.11. Na tuto akci jsem se těšil už někdy od června, kdy byla ohlášena. O tom svědčí i to, že se Topmodelz staly mým nejposlouchanějším interpretem. Do té doby byla na prvním místě neohrožena Rihanna, kterou jsem taktéž viděl na živo.

Bohužel jsem před touto akcí nastydl a tak jsem nemohl (respektive mohl, ale nechtěl) pít studené nápoje. Což je na diskotéce trochu problém. Navíc jsem v té zimě, která v Budějcích panovala, jsem nechtěl jít pěšky domů a proto jsem rád, že mi rodiče zapůjčili auto. Drobný zádrhel byl v tom, že auto má jen letní pneumatiky a předchozí noc sněžilo. Hlavní tahy byly v pohodě sjízdné a suché. Cestou jsem však zajížděl pro kamaráda s kamarádkou a ty vesnické cesty byly jak zrcadlo. Hladké, kluzké. Vyzkoušel jsem si, jak auto brzdí a když jsem zjistil, že moc nebrzdí a s autem jen „škube“ ABSka, tak jsem raději mnohem více zvolnil. I proto jsem měl průměrnou rychlost při cestě zpět 27km/h (podle palubního počítače).

Již tradičně před hlavním lákadlem vystupoval můj kamarád, moderátor rádia Kiss Jižní Čechy, DJ Dance Rádia a dalších stanic, DJ Basslicker. Zahrál výborný mix a z prázdného parketu udělal parket plný. Dá se i říci, že parket plný očekávání.

Skupina Topmodelz je projektem Aqualoop records a skládá se z těchto producentů: Franky Tunes, DJ Pulsedriver, Bass-T, Sven-R-G a Charly Lownoise. Zatímco všude po ČR vystupoval především Pulsedriver, do Českých Budějovic dorazil Franky. Jak už to v taneční hudbě chodí, Franky je opět Němec. Když začínal hrát, vyžádal si naprostou tmu a začal ploužákem! Ano, ploužákem! A aby tomu nasadil korunu, začal mluvit německy. Ano, jak se dalo očekávat, po takovémto začátku publikum hodně ochablo a nepomohly ani písně jako I kissed a girl od Katy Perry v hodně zajímavém remixu či Infinity 2008 od Guru Josh Projectu nebo So what od Pink…

Franky střídal skladby hodně zajímavě, ale pro mě hodně chaoticky. Taktéž neustále střídal němčinu a angličtinu, čímž si u mě taky dvakrát nešplhnul. Co se týče muziky od Topmodelz, tak do půl třetí, kdy jsem znuděn odcházel, zahrál jedinou píseň – Your Love. Jak to pokračovalo potom zatím nevím.

Na tuto akci jsem se opravdu strašně těšil. Na první ohlášený termín jsem dokázal zajistit velký počet kamarádů a tak by to jistě byla vydařená akce. Nový a poslední termín byl nejenom hodně pozdě oznámen, ale lidmi asi nevítán. Návštěvnost nebyla jako jindy, kdy Lucerna praskala ve švech. Co se týče dalších akcích v Lucerně, jsem ohromně zklamán. Po skvělých (i méně vydařených) vystoupeních zahraničních hvězd se do Lucerny opět vrací čeští trapáci v čele s Leošem Mareš a Patrikem Hezutským. Již dříve jsem vás informoval, že by v lednu a v únoru měli Lucernu navštívit Jan Wayne a Cascada. Nicméně oficiální stránky o tom stále mlčí. Snažil jsem se zjistit více, ale kromě informace „opravdu by tu měli být“ jsem zatím víc nezjistil. Až budu vědět víc, určitě vás budu informovat…

1 komentář u „Franky Tunes z Topmodelz vystoupil v Českých Budějovicích

  1. Pingback: Guru Josh Project aka Darren Bailie v Lucerně | Weblog Tomáše Kápla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *