Školní začátky

První dny v Londýně nejsou lehké…

Double decker Ke snídani jsme od naší domácí dostali kávu, pomerančový džus, cornflakes, mléko, toasty, máslo a marmeládu. Po snídani nás odvedla až do recepce školy, čímž mě zachránila před nabíjením baterek do GPSky.

Po příchodu do školy jsme dostali papír s písemným testem. Test se skládal z 50 otázek. U každé bylo vynecháno místo ve větě nebo chyběla další věta a museli jste vybrat ze čtyř možností tu správnou, kterou doplnit. Jak jsem uspěl v tomto testu nevím.

Poštovní schránka Následoval test ústní, kdy jsem šel ke chlapíkovi, s kterým jsme si hned začali povídat o mně. Nedostali jsme se moc daleko, neboť se zeptal na koníčky a když jsem se přes sport dostal až k fotbalu, tak tam naše debata začala stagnovat. Nejvíce ho asi uzemnila odpověď na můj nejoblíbenější klub. Odpověděl jsem, že můj oblíbený klub je Manchester United, na což řekl jen „Oh my god“. Své důvody jsem mu musel vysvětlit. Pak jsme pokecali o Chelsea a Arsenalu. Poté, co jsem mu řekl o českých hvězdách v těchto klubech, se zeptal na nějakého čecha v ManUtd. Popravdě vím o jediném, který tam hrál a to byl Karel Poborský. A ten Brit si ho dokonce ještě pamatoval, samozřejmě s jeho dlouhými vlasy. Tím naše debata pokračovala o tom, jak se Karel má a co dělá.

Školní lavice Poté mi ukázal jistý příběh na obrázku a chtěl, abych popsal, co se stalo. Řekl jsem mu to tak, jako obvykle. Co nejkratší formou. Nicméně i tak můj počin ohodnotil jako Intermediate A, což mi samozřejmě potěšilo. Poté jsem odnesl vyhodnotit svůj písemný test . Hned jsem se tak dozvěděl jména učitelů a třídy, kde se budu učit.

Třída vypadá jako ve většině amerických filmů. Sedačka je spojená s malou psací deskou, která je buď sklápěcí nebo otočná. Jsem rád, že v ČR máme tak velké lavice. Sem se mi vejde sotva učebnice a nic víc… Navíc se tu člověk nemůže pohodlně natáhnout jako v našich lavicích.

Moje dopolední třída Ve třídě, kde studuji celé dopoledne, jsme tři češi. Dopoledne jsme začali novou kapitolu, doplňovali několik cvičení, poslouchali písničku a bavili se mezi sebou. Hlavně jsme opakovali modální slovesa, což není moje oblíbená gramatika… Po celých třech hodinách výuky (s jedinou přestávkou) jsme dostali domácí úkol a tím dopolední výuka skončila.

Nicméně já mám zaplacen intenzivní kurz, takže moje výuka pokračovala další hodinu a půl odpoledne. V přestávce mezi dopolední a odpolední hodinou se nám představilo vedení školy a poskytlo nám informace o okolí a o programu, kterého se můžeme účastnit. V nabídce byla i návštěva středečního utkání Premier league, myslím Fulham proti Boltonu. Sice to pro mě není nijak atraktivní zápas, ale stále váhám, jestli tam nepůjdu.

Všudypřítomné MINI V odpolední výuce jsem u jiného učitele a s jinými spolužáky. Tedy kromě jednoho Švýcara a Brazilce, který však žije v Maďarsku. V odpolední výuce jsme nejprve ve dvojicích odpovídali na otázky a pak své odpovědi prezentovali třídě. Pak jsme dostali kvízy o UK. Sice se pracovalo v týmech, ale stejně nikdo neměl plný počet bodů, ani se k němu nějak výrazně nepřiblížil. Tento kvíz mi zůstal, takže možná vše po kurzu naskenuji a dám k nahlédnutí na internet.

Po výuce byl drink s novými studenty, což znamená, že jsme dostali kolu zdarma. 🙂 Po chvíli ztrávené s kolou a povídáním s novými studenty jsme se s Víťou odebrali do internetové místnosti. Přístup k internetu je tu jen na půl hodiny denně a tu si ještě musíte zapsat dopředu.

Po našem krátkém internetovém opojení jsme se vydali na nákupy – scháněli jsme redukci z UK zásuvky na klasickou EURO zásuvku. Šli jsme nejprve do Tesca, neboť jsme si mysleli, že v Tescu je všechno. Omyl, elektro sortimet zde nějak chyběl… Tak jsme se vydali po Brodwayi (ano, tak se opravdu jmenuje ulice, kde máme školu) zpět, kde jsme narazili na elektro obchod. Moje ubytování (to cihlový uprostřed :) )Redukce byla dokonce vystavena za výlohou a byla ve slevě. Stála 3.49£, nicméně to byla věc, kterou jsme nutně potřebovali. Tudíš už můžu opět používat mobil po celý den a nemusím ho neustále vypínat.

Na obloze se objevily mráčky a tak jsme se unaveni vypravili na ubytování. Naše obvyklá večeře, tedy chléb (bageta) a májka, přišla vhod. Při večeři jsme sledovali první díl IT Crowd z mého přehrávače. Jelikož ani poté v televizi nic nebylo, úkoly byly taktéž hotové, tak jsme si pustili ještě výbornou komedii – Hurá do basy. Kdo neviděl, měl by se mrknout…

3 komentáře u „Školní začátky

 1. leviathan

  Vypadá to na docela parádní zážitky … se docela máš :).
  Výčitka: Moh sis ušetřit sloupy a autobusy, na který neni nikdo zvědavej a fotit víc holek – jako třeba blogger mozek … zrovna ty cos vyfotil jsou docela dost hezký 🙂
  Můžete se chodit navštěvovat s jinýma studentama? Volně chodit večer po městě? Nebo vás hlídaj jak bachaři? … Já bych asi nechtěl, aby mě někdo hlídal 🙂
  Btw sloupec textu se čte mnohem hůř než text rozdělenej na odstavce prokládanej nějákým humorem 🙂

 2. Tonda

  Nemam s tim sice žádný zkušenosti, ale řekl bych že tam se studuje hlavně diskuzní formou (což by mi daleko víc vyhovovalo). Proto taky nepotřebujou velký lavice jako u nás, kde je to zaměřený na dělání si zápisek. Nebo to tak neni ?

 3. Scotty

  Zapisky si delat muzes, ale obcas musis udelat nejaky cviceni v ucebnici… Jinak se tu vetsinou mluvi navzajem… Holky se nechtej nechat fotit, budu to muset zmaknout jinak. Mame volnost, absolutni…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *