Procházka po památkách Londýna

V sobotu jsme ještě s naší spolužačkou Káťou vyrazili po památkách.

National Gallery Jelikož je tu Káťa již delší dobu, už toho hodně viděla a tak nám dělala průvodce. Chtěla také jít na několik míst, kde ještě nebyla, takže jsme zavítali do National gallery. Jednu z největších obrazáren na světě. Navíc se zde neplatí žádné vstupné! Zde je k vidění spousta slavných obrazů, dle mého mínění jsou nejslavnějším obrazem Slunečnice od Van Gogha. Galerie leží přímo na slavném Trafalgar Square, kde je i sloup se sochou Horatia Nelsona.

Big Ben, London Eye, Houses of ParliamentOdsud jsme šli k Westminster Abbey a Houses of Parliament, kde je i BigBen. Po krátkém odpočinku ve Victoria Tower Gardens jsme se vydali na známý Piccadilly Circus, kde je socha řeckého boha lásky Erota a proslulé neonové reklamy.Piccadilly Circus Co člověka trochu sklame je fakt, že tyto reklamy jsou jen na jediné budově. Na tomto náměstí je i výborný obchod se sportovním oblečením. Značkové věci se zde dají koupit i za sranda cenu. Třeba triko UMBRO zde stálo jen dvě libry. Zato dres Manchesteru United zde byl ve slevě „jen“ za 47 liber… China Town

Odtud jsme se vydali do China town a čtvrti Soho. Nakonec jsme prošli známou Oxford Street a odtud putovali zpět domů.

Tower Bridge V neděli jsme již brzy ráno, za hustého deště, vyrazili na prohlídku pevnosti Tower a nedalekého Tower Bridge. Hned vedle je také londýnská radnice, což je velmi pěkná a moderně vypadající skleněná budova.Londýnská radnice V Toweru jsme viděli korunovační klenoty, které mimojiné obsahují i největší diamant na světě. Vstup do Toweru stál i se studentskou slevou 13 liber. Vedle Toweru jsme si koupili velmi levný oběd. 2 kousky kuřete a ‚chips‘ jen za 1.50£!

30 St Mary Axe Odtud jsme šli k takovému velmi pěknému mrakodrapu, kterému jsme říkali okurka, neboť tak i vypadal. Skutečný název je 30 St Mary Axe. Kousek od této budovy jsme seděli naproti proslulé budově pojišťovny Lloyd’s of London.

Sherlock Holmes Z této části Londýna jsme se přepravili do známé Baker street, kde je muzeum Sherlocka Holmese. V této ulici u planetária na nás čekala němka Ines a později dorazil i slovák Martin. Původně jsme chtěli jít do Madamme Tussaud’s, ale vzhledem k několika hodinové frontě a málo času jsme to vzdali. Místo toho jsme šli do Regent’s parku, což by měl být jeden z nejhezčích parků v Londýně. V tomto parku je i londýnská ZOO, tam jsme však nešli. Po krátké pauze v místní kavárně jsme prošli místními obchůdky se suvenýry a znaveni jeli na ubytování.

1 komentář u „Procházka po památkách Londýna

  1. Pingback: Hudební novinky – leden 2009 | Weblog Tomáše Kápla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *