Cesta do Londýna a doprava na ubytování

Tady vám něco krátkého napíšu o cestě a ubytování. O začátku ve škole zase příště, snad zítra.

Cesta začínala v Praze, na Florenci. Najít autobusák nám (jsem tu s kamarádem Víťou) dalo trochu zabrat, ale nakonec jsme to našli… Nastoupili jsme do luxusního autobusu Student Agency a vydali jsme se na cestu.

Po chvíli už u mě stála stewardka a nabídla mi denní tisk a časopisy. Vzal jsem si MF Dnes a Kačera Donalda… Za chvíli se vrátila a nabízela mi teplé nápoje, opět zdarma. Jakmile je něco zdarma, těžko se odolává a tak jsem si vzal horkou čokoládu. Jinak vedle sedadla bylo ovládání k audio systému. Bylo tam 8 kanálů – první dva byly rádia, ale na některých místech nebylo žádné nalazené. Dále pak následovali různé styly a mluvené slovo. Poslední kanál byl zvuk k DVD přehrávači.

Autobus Student Agency na hranicích (Rozvadov) Na CZ – AT hranicích (Rozvadov) si slečna stewardka vzala naše pasy a za chvíli už jsme frčeli dál… Cesta měla vézt přes Lucembursko a Belgii. Jestli jsme tudy opravdu jeli nemohu potvrdit, ale ani vyvrátit. Ale budu tyto dva státy počítat do zemí, kde jsem již byl. 🙂

Na ostrov jsme se dostali Eurotunelem. V Londýně jsme byli o cca dvě hodiny dřív, takže jsem musel čekat na svého spolužáka Jakuba, kterému jsem vezl tašku. Ještě že tam byl, neboť londýnské metro (tube) není nic pro mě. Osobně bych těžce hledal stanici, která nebyla zrovna nejblíž a s mým 24kg těžkým kufrem se nešlo snadno.

Fanoušci Arsenalu v metru Na stanici jsem čekal přibližně přes půl hodiny, než jsem se dostal k automatu na lístky. Všude byli fanoušci Chelsea a Arsenalu. Lístek mě stál 4 £, takže žádná levná sranda. Poté nám Kuba ještě ukázal cestu na nástupiště a každý jsme šli svým směrem. Bohužel naším metrem cestovali všichni fanoušci Chelsea, takže bylo celkem plno… Od stanice Fulham už však bylo prázdno, všichni fanoušci vystoupili. Tak jsme dojeli až na konečnou, do stanice Wimbledon.

Vyšli jsme před budovu a zapnul jsem GPS. Sehnat totiž v čechách mapu, která by obsahovala i část Wimbledon, je velký problém. Takže podle GPS jsme šli zhruba kilometr. Na místě stál před domem krásný černý MINI Cooper, takže jsem si říkal, že lepší to být nemůže. Bohužel byl sousedů. 🙂

V tom cihlovém baráčku uprostřed jsem byl ubytován V typickém malém anglickém domečku na nás již čekala paní domácí, Lynne Brotchie. Pokoj máme v prvním poschodí, víc jich dům ani nemá. Je to malinký pokojík s dvěma postelema. Máme k dispozici jeden stolek, na kterém i snídáme, jednu skříň a každý dva šuplíky. Také máme k dispozici televizi (ale anglickou ligu nikdo živě nedával!!!) a varnou konvici. Se zásuvkou máme menší problém. Kuba říkal, že dvojkolík jde zapojit bez problémů, ale to se nám nepovedlo v žádné zásuvce, takže musíme jít shánět redukci.

Pro dnešek už musím končit, k PC je přístup jen do 5PM (našeho času, ne vašeho 🙂 ), takže mi asi vyhodí… Fotky a první školní dny očekávejte v nejbližších dnech… Mějte se!

5 komentářů u „Cesta do Londýna a doprava na ubytování

 1. Tonda

  LOL Scotty + něco zdarma = šílenství. Dovedu si to představit v živých barvách. Asi něco podobného, jako když jsme v Alpách narazili na mapky zdarma (vzal si jich asi pět).

  Jinak by jsi se měl držet moudra: Když už něco dělám, tak pořádně. Tohle bez-diakriticko-bez-odstavcovito-bez-omáčkovito-s-překlepovito-cosi si přečtou leda tak tví spolužáci aby neurazili, přitom to jsou docela hodnotný informace. Chápu, že s diakritikou je v Anglii problém, ale všechno jde, když se chce. 😉

  No nic, já se du teda umejt.

 2. Scotty

  2Touny – clanky budu editovat asi az z CR, tady na to proste neni cas. Kdyz ma clovek jen 30 minut na to, aby neco napsal, tak proste nema cas se starat o visualni stranku…

 3. Pingback: Weblog Tomáše Kápla » Archiv » INTACT vydal katalog pro rok 2008

 4. Pingback: Jazykový “kurz” nejen na Silvestra | Weblog Tomáše Kápla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *